Rodák z Hustopečí odehrál v Liberci 113 prvoligových utkáních, v nichž dal třicet branek. Podílel se na zisku mistrovského titulu i domácího poháru. Na sever Čech přestoupil z Brna, kde v A týmu nastoupil ve dvou sezonách k sedmatřiceti duelům.

„Tady v Liberci zanechal stopu a stejně tak i v Brně, kde vyrostl. Pro hráče typu Michaela Rabušice to bylo emotivní, proto šel i do základu a věřili jsme, že vstřelí pro Pepu gól, ale nebylo mu přáno," líčil Hoftych.

Rabušic, jenž hrál se Šuralem ve Zbrojovce i v Liberci, si vytvořil v utkání hned několik gólových příležitostí. Při té největší ho ve 49. minutě vychytal brněnský brankář Martin Berkovec. „Když jsem viděl Šuryho dresy, vybavily se mi vzpomínky. S videem pak přišly i emoce. Každopádně jakmile přišel zápas, bylo to pryč a soustředil jsem se na výkon," ujistil Rabušic.

Duel, do něhož kvůli zranění nezasáhl brněnský obránce a Josefův bratr Jakub Šural, skončil po gólech domácího Johna Mosquery a brněnského útočníka Antonína Růska z 93. minuty smírně 1:1. „Nakonec tím, že Pepa je příznivcem obou klubů, tak si asi přál remízu," dodal liberecký trenér.

Dvoranu slávy Slovanu Liberec založil klub v roce 2014, aby ocenil největší osobnosti své historie. Prvním členem se stal Tomáš Janů, který v libereckém dresu odehrál nejvíc ligových zápasů v prvoligové éře. O dalších členech Dvorany slávy pak v následujících letech rozhodovali fanoušci klubu hlasováním.

Tentokrát ovšem už na začátku roku vedení libereckého klubu rozhodlo o tom, že v pořadí osmým členem Dvorany slávy se stane Šural, jenž naposledy oblékal dres turecké Alanyi. Čtyřil sezony odehrál i v pražské Spartě.