Jedenadvacetiletý záložník v prvoligovém ročníku 2020/2021 odehrál za Zbrojovku jedenatřicet duelů, v nichž zaznamenal jednu branku a jednu asistenci. „Tento krok je pro mě obrovskou výzvou. Viktorka je špičkový tým a čekají ji i zápasy v evropských pohárech, které jsem ještě nikdy nehrál. Je nyní na mně, abych makal naplno a porval se o místo,“ uvedl pro plzeňský klub Pachlopník.

Ondřej Pachlopník
narozen: 14. února 2000
post: záložník
současný klub: FC Viktoria Plzeň (hostování)
mládežnické kluby: Tatran Bohunice, Zbrojovka Brno
statistiky v první lize:
31 zápasů, 1 branka, 1 asistence, 4 žluté karty, 22 přihrávek do gólové šance
debut v první lize: 22. srpna 2020, Zbrojovka - Sparta Praha 1:4

Ten patří v současné době mezi největší talenty brněnského fotbalu a nedávno se objevil i v nominaci národního týmu do jedenadvaceti let. “Toto rozhodnutí činí klub v zájmu českého fotbalu, jelikož talentovaný reprezentant U21 by ve druhé lize svůj herní progres patřičně nerozvíjel,“ vysvětlil pro klubový web majitel Zbrojovky Václav Bartoněk.

V pátek na Pachlopníka už v Plzni čekají funkční testy, v pondělí se pak bude hlásit trenérovi Michalu Bílkovi na startu letní přípravy. "Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout hostování s opcí takto talentovaného hráče, jakým Ondřej Pachlopník bezesporu je," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Ve druhém kole FORTUNA:LIGY narazí brněnská Zbrojovka (vpředu v červeném Antonín Růsek) na Bohemians Praha.
Zbrojovku opustil už druhý útočník, talent Růsek se upsal Olomouci

Pachlopník je odchovancem Zbrojovky, debut v první lize si v jejím dresu připsal loni v srpnu, když Brno prohrálo na domácím stadionu se Spartou 1:4. „Ondra v Brně prokázal nesporné fotbalové kvality, řadí se mezi nejoriginálnější mladé hráče v Česku a má potenciál dalšího fotbalového růstu. Loni zaujal rychlou adaptací v lize, v Plzni před ním bude další výzva v podobě ambiciózního klubu a náročného trenérského týmu. Hráč má předpoklady pro mezinárodní fotbal,“ dodal Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Ze Zbrojovky za poslední týden odešli už osmnáctiletý Daniel Fila do Mladé Boleslavi a Antonín Růsek do Olomouce, očekává se odchod stopera Pavla Dreksy i záložníka Jana Sedláka. Za Pachlopníka by měla na jižní Moravu putovat náhrada. "Součástí transferu je i dohoda, že bude Brno moci využít přednostně možnosti získat některé naše hráče na hostování pro nadcházející sezonu,“ prozradil Šádek.

Brněnští fotbalisté (v černém Daniel Fila) dostali od Sparty šest banek už za poločas.
Fila dal jeden gól a stojí přes 15 milionů. Z Brna odchází také Růsek