Tepličtí coby nejhorší tým jarní části sezony uhráli jen jednu remízu a na čtrnáctém místě mají už pouze dva body k dobru na poslední příčku. Po porážce 1:4 na Spartě odvolalo vedení klubu trenéra Jiřího Jarošíka, jehož vystřídal právě dosavadní šéftrenér teplické mládeže Frťala. „S ohledem na onu změnu jsme před utkáním trochu v očekávání a nejistotě, v jakém rozestavení a složení domácí nastoupí. Proto přípravu pojímáme trochu zeširoka. Chystáme se především na to, že nás čeká těžký protivník a bojovný zápas. Impulz v podobě výměny trenéra většinou přináší agresivnější a bojovnější pojetí hry,“ pronesl brněnský kouč Richard Dostálek.

Milan Pacanda vybírá, jak bude vypadat titulní strana knihy.
Pacanda se zpovídá v knize. Po tom faulu se můj život zlomil, říká

Zářijový duel v Brně skončil remízou 2:2, listopadové utkání MOL Cupu v Teplicích ovládla Zbrojovka 3:2 v prodloužení. „Bude to hlavně o nás, o realizačním týmu, jak vlijeme klukům do žil nějaký impulz. Pozitivní myšlení, že není nic ztraceno,“ nechal se slyšet Frťala.

Zbrojovce k dlouhodobě zraněným Adamu Fouskovi s Filipem Součkem přibyl Lukáš Endl, schází také další stoper Jakub Šural, jenž při poslední remíze 1:1 se Zlínem viděl osmou žlutou kartu. „Máme ještě sobotní trénink na to, abychom složili co nejvhodnější sestavu, která v utkání dokáže uspět,“ řekl Dostálek.