Pětadvacetiletý levý bek uspěl na zkoušce, s Jihomoravany absolvoval týdenní soustředění na Maltě. „S některý věcmi jsem byl spokojený, s jinými možná ne, ale snažil jsem se podat stoprocentní výkon,“ komentoval Záhumenský své vystoupení ve Středomoří pro Deník Rovnost.

S vedením klubu se dohodl na angažmá do konce aktuální sezony s opcí na prodloužení kontraktu. „Od Brna přišla první nabídka a neměl jsem nad čím rozmýšlet. Česká liga je pro mě o něco vyšší stupeň než slovenská a Brno je velmi dobrý klub. Patří na vyšší příčky, než kde je. Doufám, že mužstvu pomůžu se tam dostat,“ řekl Záhumenský.

V kabině narazil na několik známých tváří, s Pavlem Dreksou a Janem Moravcem nastupoval na jaře 2019 v Karviné. „Dobře znám taky Damiána Bariše, Adriána Čermáka nebo Petera Štepanovského, byť jsem s ním v jednom týmu ještě nehrál,“ líčil odchovanec bratislavského Slovanu.

S oběma bývalými karvinskými spoluhráči tvořil na Maltě defenzivní hradbu, proti Mladé Boleslavi je nejspíš doplní Luděk Pernica, posila z Plzně. „Je dobré, že Pavel organizuje hru, jako stoper nejlíp vidí dění na hřišti. Když spolu hráči navzájem komunikují, pomáhá to při posouvání a organizaci obrany i celého mužstva,“ uvedl.

Předloni v Karviné naskočil do třinácti prvoligových utkání a jednoho barážového, až na jedinou výjimku vždy v základní sestavě.

Timotej Záhumenský
narozen 17. července 1995 v Žiaru nad Hronom
předchozí angažmá: Slovan Bratislava, Podbrezová, Skalica, Šamorín. Zlaté Moravce, Karviná, Trnava, Dunajská Streda, Nitra
bilance v 1. české lize:13 utkání/0 gólů
1. slovenská liga: 73/1
Evropská liga: 6/0

Jenže pak v klubu náhle skončil. „Ve smlouvě jsem měl opci od Dunajské Stredy, ale Karviná ji neuplatnila. Vůbec nevím proč, to se musíte zeptat tam,“ podotkl Záhumenský.

Podzim strávil v Nitře, v dresu osmého celku slovenské nejvyšší soutěže zasáhl do čtrnácti duelů a připsal si jednu nahrávku. „Myslím, že jsem měl dobrý podzim, ale v posledních týdnech se bohužel řešily i mimofotbalové věci, které dolehly na mužstvo a projevily se také na výsledcích. Kvůli problémům s financemi skončil trenér, mně klub ještě dluží peníze,“ popsal.

Při Tipsport Malta Cupu odehrál oba kompletní duely a kouč Richard Dostálek jej chválil. „Cítil jsem se v obou zápasech dobře. V prvním trenér chtěl, abych byl defenzivně laděný. Před druhým mi řekl, abych se snažil podporovat ofenzivu. Některé centry byly dobré, jiné mohly být lepší, ale zapracuji na tom, aby byly všechny dobré. Baví mě víc útočit než být vzadu. Dřív jsem hrál vpředu na ofenzivních postech,“ přiblížil slovenský mládežnický reprezentant.

Na Maltu se dostal poprvé v životě, většinu času ovšem fotbalisté strávili na tréninku či odpočinkem. „Moc jsme nepochodili i kvůli koronavirovým opatřením, takže jsem většinu viděl jen z autobusu, ale líbila se mi pěkná příroda, je tam hodně zeleně. Hlavně nám pomohlo, že jsme trénovali v teplejších podmínkách a na živé trávě. Z umělé bolí klouby i celé tělo, regeneruje se hůř, než po hraní na přírodní trávě,“ ocenil Záhumenský.

V Brně se ovšem připravuje opět na umělé trávě na boj o záchranu první ligy. „Je to výzva, podobně jako hrát o nejvyšší příčky. Zažil jsem to v Karviné i v jiných mužstvech, hrát ligu je otázka prestiže i pro hráče,“ doplnil.