Opava má před sebou první domácí zápas. V Brně, kde jste pět let hrál. Bude utkání pro vás něčím specifické?
Vracím se na známé místo. Dá se říct, že na stadionu na Srbské znám každý drn, protože jsem tam odehrál spoustu zápasů, znám všechny lidi okolo. Nyní tam jedu s Opavou, v tom to bude trošku jiný zápas.

Dá se to brát jako výhoda, že stadion dobře znáte?
Pro mě je výhoda, že na hřiště v Brně jsem zvyklý. Uvidíme ale, v jakém stavu bude hřiště, jaká tráva.

Zlín vstoupil do podzimní části výborně, porazil nebezpečnou Mladou Boleslav 3:2…
Zlín je podle mě hodně těžký soupeř. Má výborný mančaft. Teď, co přišel nový trenér, hráči mají velkou motivaci se před ním předvést. V prvním zápase to hned dokázali, když otočili výsledek z 0:2 na 3:2, a to je pro ně obrovská vzpruha. Tohle bude jiný zápas a myslím si, že i proti nám nastoupí trochu jinak, protože z nás mají respekt, vědí, jak hrajeme. Chceme vyhrát, a s tím do toho jdeme.

Opava vstoupila do soutěže prohrou 0:2 Spartě. Na vás bylo vidět, že si utkání pořádně užíváte…
Měl jsem celkově dobrou přípravu. Byl jsem zdravý, nevynechal jsem jediný trénink. Dobře jsem se nachystal. Miluji tyto těžké zápasy, kdy hrajete na výborném stadionu, proti vynikajícímu soupeři.

Do Prahy vás přijela povzbudit početná skupinka fanoušků, je to signál k tomu, že v Brně jich může být víc?
Atmosféra na Letné byla úžasná, člověk to poznal hned, když přijel na stadion, šel na rozcvičku a viděl plný sektor hostujících fandů, i díky nim byla tak dobrá atmosféra. Přesně tak má vypadat fotbal. Věřím, že i do Brna jich dorazí hodně.