„Utkání se hrálo v nadstandardní atmosféře, kterou jsme očekávali a hlavně si přáli,“ lebedil si trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Jeho svěřenci prožili před bouřlivou kulisou hned na úvod sezony křest ohněm, Slovácko obhajuje čtvrté místo z minulého ročníku. Zbrojovka zvyklá na souboje proti poloprofesionálům z druhé ligy naráz čelila takovým fotbalovým osobnostem, jakými jsou třeba Michal Trávník nebo stále rychlonohý matador Milan Petržela. „Je lepší hrát proti těmto týmům ze začátku, kdy ještě nejsou tolik sehrané jako v pozdější fázi sezony,“ přemítal brněnský obránce Denis Granečný, který nastoupil v základní sestavě.

V úvodu ročníku si soubojů s těžkými vahami Brňané užijí dosyta. Už v sobotu zajíždí na trávník Sigmy Olomouc, která naznačila potenciál v úvodním kole překvapivě jasnou výhrou 3:0 na hřišti Baníku Ostrava, 20. srpna se Zbrojovka představí v Plzni, o týden později hostí Slavii Praha a 31. srpna se utká s Baníkem.

Zvykat si tak Brňané musí na mnohem rychlejší tempo, než jaké panuje ve druhé nejvyšší soutěži. „Jasně šlo poznat, že hrajeme první ligu. Každý dotek s míčem musel být přesný, protože bych o něj hned přišel. Neměl jsem moc prostoru, byla to další dobrá zkušenost,“ přemítal autor úvodního gólu Zbrojovky i celé prvoligové sezony Michal Ševčík.

V roli nováčka se brněnští fotbalisté museli pasovat taky s nervozitou, třeba právě Ševčík odehrál své první utkání v nejvyšší soutěži od úvodních minut. „Hráči si první ligu musí osahat. Věřím, že když odehrajeme pár takových zápasů, klukům se zvedne sebevědomí a budeme pro ostatní ještě zajímavějším soupeřem,“ pověděl Dostálek.

Proto aby Zbrojovka byla větší hrozbou pro ostatní ligové soupeře, hodlají v Brně dál posílit kádr. „Jednáme o příchodu dvou hráčů. Posun v této věci zatím nenastal,“ říkal v sobotu po zápase brněnský trenér.

Ten také vyhlíží návrat obránce Jana Štěrby do sestavy, zkušený zadák doléčoval zranění.

Zbrojovka v prvním zápase po návratu* do první ligy
16. srpna 1992: Zbrojovka Brno – Tatran Prešov 3:0, konečné umístění v sezoně 1992/1993: 8. místo
28. července 2012: Slovácko – Zbrojovka Brno 0:1, konečné umístění v sezoně 2012/2013: 13. místo
22. srpna 2020: Zbrojovka Brno – Sparta Praha 1:4, konečné umístění v sezoně 2020/2021: 16. místo, sestup
30. července 2022: Zbrojovka Brno – Slovácko 2:2
* zohledněno období od roku 1990