Hned od úvodních minut bylo jasné, že na tribunách příliš pozitivní atmosféra panovat nebude. Fanoušci vyvěsili několik transparentů, přičemž všechny směřovaly k majiteli brněnského klubu. „Je to těžké hrát v takové atmosféře, vidím, že Brno prostě není v pohodě. Přijde mi, že hlavně na ofenzivní hráče Zbrojovky to hodně padlo,“ podotkl pardubický kouč Radoslav Kováč.

Místo podpory týmu se od začátku utkání z tribun nesly sborové chorály „Bartoněk ven!“ a „Bartoňku, prodej Zbrojovku!“. Po bídné první půli se zloba brněnských příznivců obrátila i k hráčům. „Samozřejmě jsem něco zaslechl, je to fanoušků právo. My jsme tomu první poločas moc nepomohli. Musíme se ale koukat na sebe a ještě zabojovat,“ burcoval brněnský kapitán Jakub Řezníček.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) doma padli s Pardubicemi 0:2.
FOTO: Řezníček nedal dvě penalty a poprvé brečel. Zbrojovka padla s Pardubicemi

Ten v utkání nepotvrdil roli nejlepšího střelce aktuálního ročníku, dvěma zahozenými penaltami odmítl šanci na bodový zisk Zbrojovky. „Situaci jsem rozhodně nepomohl, to mě asi nejvíc mrzí. Pamatuju si už z prvního brněnského angažmá, že je tady dlouhodobá nespokojenost, ale já stojím za majitelem Bartoňkem. Bez něho bych tady určitě nebyl, přivedl si mě a myslím, že do toho vložil hodně, abych tady byl,“ nastínil Řezníček.

Situace brněnského celku je ale kritická. Na jaře vyhrál pouhá dvě utkání, bodově už se na něj dotáhly i předposlední Pardubice. Baráži už Zbrojovka téměř jistě neunikne, hrozí i přímý sestup. „Když se klubu daří a je jednotný, tak se všem dýchá a pracuje líp. Přišel jsem do situace, která je vážná, věděl jsem ale, do čeho jdu. Byl jsem na to už mentálně připravený a nemyslím si, že to má jakýkoli vliv na moji práci,“ popsal brněnský kouč Martin Hašek.

Zdroj: Youtube

Spor s fanoušky však pro prvoligového nováčka přichází v nejhorší možnou dobu. Zbrojovka se přitom snažila situaci uklidnit, na utkání s Pardubicemi proto nabídla všem divákům vstup za symbolických deset korun.

Místo smíru však po utkání naštvaní brněnští příznivci čekali na hráče a vedení před stadionem, kde odpalovali pyrotechniku a znovu hlasitě žádali změnu majitele. „Do této chvíle nemá na mě situace s diváky žádný negativní vliv. Pokud není moje práce dostatečně dobrá, tak to určitě není z toho, že na nás fanoušci po zápase čekají a chtějí nám asi dát na hubu nebo nevím, proč tam jsou,“ pokračoval Hašek.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) prohráli v Prostějově 1:2.
Zahozené šance přišly Líšeň draho, po prohře v Prostějově se propadla mimo baráž

Do konce skupiny o udržení už jeho svěřence čeká jediné utkání před vlastními příznivci, kdy na závěr Zbrojovka hostí Zlín. Už teď je ale jisté, že Brňané zakončí sezonu s nejhorší domácí bilancí. „Nečtu vůbec nic, v tom mám velkou výhodu. Nezajímají mě žádné názory odborníků, pseudoodborníků ani diváků, vlastně nevím, co se děje. Soustředím se jen na to, abych co nejlíp trénoval Zbrojovku,“ dodal brněnský lodivod.


Načítám tabulku ...