Třiapadesátiletý kouč už v úterý odpoledne vede první trénink. „Byl jsem osloven majitelem klubu a rozhodl jsem se tuto nabídku přijmout. Zbrojovka je pro mě historicky velký klub, to za prvé. A za druhé tu vnímám obrovský potenciál, který není podle mého názoru plně využitý. Myslím, že to má co do činění se stadionem – v momentě, kdyby se podařilo na vhodném místě postavit pěkný stadion, zařadilo by se Brno automaticky k top klubům České republiky," sdělil Hašek klubovému webu.

Zbrojovka Brno vs. Hradec Králové
Konec srandy. Zbrojovka se přiblížila barážové pozici, stejně bodů mají Teplice

Zbrojovce zbývají odehrát čtyři utkání základní části FORTUNA:LIGY, v neděli od čtyř hodin odpoledne přivítá poslední Pardubice. „Za jeden týden se dá udělat relativně dost práce. Ale v principu, pokud jde o nějakou sérii nepříznivých výsledků, hráči upadají na psychice a hrají hůře, než by hrát mohli. Na poli mentální přípravy se dá udělat v takovém úseku nejvíc práce. Ze dne na den těžko něco naběháte a nezměníte významně organizaci hry, i když něco samozřejmě i tady udělat lze. Nejdůležitější ale je nastavit hlavy, aby hráči nebyli svázaní jarní historií a hráli maximum toho, co umějí, na co jsou fyzicky připravení a třeba to, co předváděli na podzim,“ podotkl nový brněnský trenér.

Hašek odehrál v letech 1991 až 2007 dohromady 272 prvoligových duelů, čtrnáctkrát reprezentoval a sehrál téměř čtyřicet duelů v evropských pohárech. Nastupoval také v Rakousku a Rusku. Jako trenér vedl v nejvyšší soutěži Spartu či Bohemians, celkem ve 112 zápasech.