Rakouský celek sice prokazoval vysokou kvalitu, ovšem velké šance měli především brněnští fotbalisté. Jenže Michal Ševčík pálil mimo, Jakub Šural neuspěl efektními nůžkami a hlavně Adam Fousek neproměnil pokutový kop po faulu na Šurala, když se proti jeho pokusu vyznamenal gólman Sturmu Graz. „Už předtím mě několikrát držel oběma rukama, takže jsem na to rozhodčího upozornil. Chvilku předtím jsme se trochu postrkali, takže nás sledoval a dobře to viděl. Ani jsem nebyl překvapený, protože to opravdu bylo hodně viditelné a opakované,“ popsal Šural moment ze 74. minuty pro klubový web.

Cyklistický závod Brno - Mikulov - Brno
OBRAZEM: Rozhodl až Špilberk. Ťoupalík obhájil triumf na Brno - Mikulov - Brno

Jeho spoluhráč však při exekuci selhal, takže duel skončil remízou. „Vstoupili jsme do zápasu s maximálním počtem hráčů, kteří byli zdravotně v pořádku. Rádi jsme je viděli v akci, vypadalo to celkem tak, jak jsme si představovali. Soupeř byl silný, je vidět, že je z popředí rakouské ligy, ale prali jsme se s ním statečně. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí k tomu, abychom zápas zvládli vítězně, což se nepodařilo a jsme z toho trošku rozmrzelí. Utkání ale splnilo účel a závěr soustředění se nám povedl,“ sdělil brněnský kouč Richard Dostálek.

Do zápasu nezasáhli Jakubové Řezníček a Přichystal, pouze na tribuně zůstal gólman Vlastimil Hrubý, který po konci v Jablonci posílil Brno před odjezdem na soustředění. „Chtěli jsme využít toho, že máme dvacet zdravých hráčů. Kuba měl drobný zdravotní problém a Přichy má jeden vleklejší, táhne se s ním ještě z minulé sezony. Nebyl důvod jít do jakéhokoliv rizika, abychom si hráče zranili,“ objasnil trenér.

Pětašedesát minut za Zbrojovku odehrál sedmadvacetiletý rakouský záložník Sven Sprangler, který se k týmu připojil na soustředění. „Odehrál dobrý zápas. Pozici a roli, kterou jsme mu ušili, tedy defenzivního záložníka před stopery, plnil velmi dobře. Samozřejmě v momentě, kdy jsme se dostali pod presinkový tlak, jsme dělali chyby, ale zápas zvládl. Necháváme si teď prostor a na začátku týdne se rozhodneme,“ zmínil Dostálek, že o jeho případném setrvání bude jasno brzy.

Se svými svěřenci má za sebou povedené soustředění. „Už před utkáním jsme hráčům poděkovali za přístup, jakým tenhle tréninkový dril zvládli. Bylo to opravdu náročné, ale pracovali velmi dobře. S podmínkami jsme byli spokojení a jsme také rádi, že kluci byli pohromadě, parta si sedla a malinko se to zase utužilo. Doufám, že to bude ku prospěchu pro začátek soutěže,“ dodal Dostálek.

Fotografie z přípravného utkání mezi celky 1. SK Prostějov a SK Líšeň
OBRAZEM: Líšeň dál trápí útok, s nováčkem v bráně podlehla Prostějovu

Atmosféru přípravného kempu si pochvaloval také Šural. „Kolektiv tu byl skvělý, ale někteří kluci po sezoně odešli, jiní přišli, takže jsme se zase víc poznali. Partu máme dobrou a myslím, že do začátku soutěže ji ještě stmelíme,“ pronesl odchovanec Zbrojovky.

Sturm Graz – Zbrojovka Brno 0:0
Rozhodčí: Ofner. Diváci: 400.
Sturm Graz: Schützenauer - Borkovic, Sarkaria, Komposch, Demaku, Stückler, Kronberger, Ingolitsch, Lang, Ljubic, Dante.
Zbrojovka Brno - 1. poločas: Berkovec - Matejov, Endl, Štěrba, Granečný - Sprangler - Musa Alli, Blecha, Ševčík, Falta – Hladík. 2. poločas: Šiman - Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek - Sprangler (65. Kohoutek) - Ševčík (65. Rogožan), Jambor, Texl, Nečas - Fousek.