Od říjnového příchodu z Líšně se Machálek potýká s častými absencemi svých svěřenců většinou vinou zranění či karetních trestů.

Před sobotním domácím prvoligovým startem s pražskou Spartou, který začíná v půl osmé večer, nemůže počítat s dlouhodobě zraněnými stopery Janem Hlavicou a Lukášem Kryštůfkem. Svalové zranění léčí defenzivní záložník Damián Bariš. „Z devadesáti procent mám však jedenáctku poskládanou,“ prozradil Machálek.

Dvaadvacetiletý sudí Varol Ikizgül (na snímku) se narodil v České republice.
Rasismus na hřišti. Křičel Alláhu Akbar, to mě nadzvedlo, hájí se autor nadávek

Hlavica přišel z Líšně jako posila doprostřed obrany, jenže v úvodním přípravném duelu v Blansku si po srážce se spoluhráčem zlomil podočnicový oblouk. „Absolvoval operaci, která mu kost zpevnila, pomalu se začíná připravovat individuálně. Minimálně pět týdnů ještě bude mimo, pak nastává otázka adaptace a osobní statečnosti. Zranění v obličeji je vždy nepříjemné a provází ho obava,“ řekl kouč.

Stoperská pozice tak nadále zůstává nejpalčivějším místem brněnského kádru. „Jsme nějakým způsobem aktivní. Uvidíme, jak soutěž začne. Přestupní termín končí 5. října, takže máme čas případně reagovat,“ oznámil sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár. Zároveň odmítl, že by do Brna mířil stoper Ondřej Bačo ze Zlína.

V letním přestupovém období přivedla Zbrojovka vedle Hlavici ještě křídelníka Jana Koudelku na hostování s opcí z Prostějova a na přestup záložníka či obránce Jana Moravce z Karviné. Z hostování v Líšni si pak stáhla stopera Ondřeje Černína. „Trenér se mnou mluvil už na jaře o Hlavicovi a Koudelkovi. Jsem rád že se nám je podařilo angažovat. Věděli jsme, že odchází Pavel Eismann a že potřebujeme doplnit tým krajním obráncem, proto přišel Honza Moravec, který nám pomůže,“ líčil Požár.

Generali Česká Cup: HC Kometa Brno (bílé dresy) - Mountfield Hradec Králové (červené dresy).
Kometě se ulevilo, o prvním vítězství v přípravě rozhodl kapitán Zaťovič

V úvahu teď podle něj připadá posílení formou hostování. „To je pro nás téma,“ potvrdil manažer. „Stav nepovažuji za ukončený, pakliže bude možnost angažovat hráče s vhodným poměrem mezi cenou a výkonem, nebráníme se doplnění týmu. Pak z něj ovšem musí někdo odejít,“ upozornil Požár.