Šestadvacetiletý ofenzivní hráč stihl za Zbrojovku i vinou zranění jen pět utkání, ukázal ovšem svůj přínos a kluby nyní dotahují administrativní záležitosti.

Na zkoušce se v Brně objevil slovenský obránce Timotej Záhumenský, který na jaře 2019 okusil nejvyšší českou soutěž v dresu Karviné, kde stihl třináct utkání a jedno barážové.

Na Slovensku zaznamenal v dresu Slovanu Bratislava, Zlatých Moravců, Trnavy, Dunajské Stredy a Nitry 73 prvoligových startů a šestkrát okusil Evropskou ligu. Na podzim odehrál za aktuálně osmou Nitru čtrnáct duelů a připsal si jednu nahrávku. „Hledáme hráče na levý kraj obrany. Timotej je u nás zatím na zkoušku, v sobotu už s námi trénoval a odcestuje i na Maltu, kde jej chceme vyzkoušet v zápasech,“ sdělil na klubovém webu brněnský trenér Richard Dostálek.

Zbrojovka už v pondělí ráno odletí na týdenní soustředění na Maltu, kde odehraje dvě utkání Tipsport Malta Cupu. Ve středu od dvou hodin odpoledne se střetne s pátým celkem rakouské ligy WSG Swarovski Tirol. Zápas přenáší kanál Nova Sport. V sobotu jsou pak na programu duely o umístění, další dvojici tvoří Olomouc a Trnava.

Směr Malta

Na Maltě se brněnský celek připravoval i v předchozích dvou sezonách. „Dle nejčerstvějších zpráv tam jsou výborné podmínky pro trénink, hodláme toho využít beze zbytku. Bereme dvacet hráčů do pole a dva gólmany, finální nominaci určíme po oznámení výsledků testů na Covid-19. V sobotu měli hráči na programu poměrně ostrý rozjezdový trénink, čímž jsme navázali na individuální kondiční meziblok, který měli naplánovaný od kondičního trenéra Pepy Mlčucha,“ přiblížil Dostálek.

V Tréninkovém centru mládeže v Brněnských Ivanovicích přivítal dvaadvacet fotbalistů do pole a tři gólmany, mezi hráči nechyběl navrátilec z hostování Martin Zikl, jenž podzim strávil v druholigovém Prostějově, kde vstřelil dvě branky. „Mimo tento počet je Zoran Gajić, který má drobné problémy s kotníkem a připojí se později. Start přípravy nestihne ani Adrián Čermák,“ přidal Dostálek jména marodů. Individuální režim má nadále i dlouhodobě zraněný Lukáš Kryštůfek.

Šestnáctý celek FORTUNA:LIGY po podzimu opustili slovenský obránce Juraj Kotula a záložník Jan Koudelka. Prvnímu vypršela smlouva, druhému skončilo hostování z Prostějova. Brněnský klub shání posily, které mu pomohou v boji o záchranu. „Poměrně blízko je ještě jedno jednání, do odletu na Maltu se už ale nestihne. Jedná se o středového záložníka, v tomto prostoru chceme vytvořit větší konkurenci a přidat fotbalovost. V hledáčku máme i další jména, tam už je to otázka delších jednání,“ sdělil kouč.

V sobotu 16. ledna odstartují jeho svěřenci jarní část na hřišti Mladé Boleslavi, která se v tabulce nachází jen o příčku výš a taktéž nasbírala devět bodů. „Za dva týdny hrajeme první mistrák, tím je program jasně daný. Děláme vše pro to, abychom mužstvo nachystali na klíčový vstup do jara,“ dodal Dostálek.