V lepším rozpoložení tak jdou do nedělní domácí bitvy čtrnáctého kola FORTUNA:LIGY, v níž od tří hodin odpoledne přivítají Liberec. „Jsme rádi, že se nám v minulém týdnu podařilo vyhrát dva zápasy, pohár a ligu. Hráčům se zvedlo sebevědomí, mají větší chuť do práce a na tom stavíme celý tréninkový proces,“ líčil brněnský kouč Richard Dostálek.

Sedmý Liberec je v prvoligové tabulce o jednu příčku a jeden bod lépe postavený než Zbrojovka, která má stále utkání s Plzní k dobru. „Liberec si v posledním měsíci prošel podobnou sérii neúspěchů jako my, měl tři prohry. Tu ukončil v severočeském derby, takže přijede v lepším rozpoložení. Čeká nás vyrovnaný zápas s vyrovnaným soupeřem, který je pro nás poměrně nepříjemný, nemáme s ním úplně top bilanci. Porazit se ale Liberec dá,“ připomněl Dostálek, že v posledních čtyřech vzájemných prvoligových duelech Slovan třikrát vyhrál a jednou remizoval.

Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v Ďolíčku nad Pardubicemi 3:1, Jakub Řezníček zaznamenal hattrick.
Zbrojovku táhne kapitán Řezníček: přírodní typ, co míří do klubu kanonýrů

Do tréninku se pomalu vrací Jakub Přichystal, ale proti Liberci ještě nenastoupí, zbytek hráčů je k dispozici. „Máme o to zamotanější hlavu s výběrem sestavy,“ řekl kouč.

Poslední vítězství Zbrojovky 3:1 s Pardubicemi mu ovšem ukázalo i chyby, kterých se jeho svěřenci dopustili. „Nevyvarovali jsme se jich, soupeře jsme pustili do pár šancí, naštěstí je nedokázal využít. Pořád musíme pracovat na tom, abychom byli směrem do defenzivy bezpečnější,“ nabádal Dostálek.