A co víc, rodák z Vladislavi na Třebíčsku v těch třech utkáních dvakrát skóroval. „Třetí zápas po sobě jsem nastoupil v základu, asi se trenérovi mé výkony líbí,“ usmívá se Texl.

V Příbrami jeho branka znamenala remízu 1:1, pak odehrál kompletní domácí bezbrankovou partii s mistrovskou Slavií a v neděli vstřelil vítěznou branku při výhře 2:0 v Českých Budějovicích. „Dal jsem gól, i když jsem toho dopředu mohl udělat daleko víc. S klukama jsme se docela sehráli, na tréninku to taky jde, cítím se na hřišti dobře,“ potvrzuje osmadvacetiletý fotbalista.

Při absenci zraněného Ondřeje Vaňka leží na něm a Ondřeji Pachlopníkovi útočná hra Zbrojovky. „V Budějovicích jsem se s Pachlou měl starat o ofenzivu pod útočníkem. Se Slavií jsem měl jinou pozici, spíš jsem zodpovědně bránil z lajny,“ popisuje Texl.

Už od svého zimního příchodu je připravený na jakoukoli roli, kterou mu kouč Richard Dostálek svěří. Nebrání se ani pozici střídajícího žolíka. „Ale přišel jsem kvůli ofenzivě, takže nahrávka, tvoření hry. Aspoň jsem dal dva góly za tři poslední zápasy, snad takhle pomáhám Brnu,“ uvažuje fotbalista, který na podzim hostoval v Opavě.

Jeho trefy Zbrojovce přisoudily čtyři body, díky kterým vzrostla naděje na záchranu v nejvyšší soutěži. „Když hráči postupují krok po kroku, sebevědomí se jim zvedá. Věřím, že v závěru soutěže budeme silní,“ doufá brněnský kouč Dostálek.

DOBRÁ MENTALITA

Šestnáctá Zbrojovka v tabulce ztrácí tři body na patnácté Teplice. Jihomoravané se tříbodové radosti dočkali po osmi zápasech bez vítězství. „Zatím jsme mockrát nevyhráli, máme však dobrou mentalitu. Výkon se Slavií sice nebyl optimální, ale brali jsme bod a v šatně byla lepší nálada. Měli jsme ji ovšem dobrou i předtím, nelze si tak brát, že prohráváme. Snad se to už otočilo a s Pardubicemi potvrdíme vítězství z venku, pak to může být hodně nadějné,“ vyhlíží Texl nedělní domácí bitvu, která začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Zbrojovka v posledních kolech těží i ze silné lavičky, uzdravil se jí téměř kompletní kádr. Ve druhé půli v Českých Budějovicích postupně zesílili ofenzivu Daniel Fila, Antonín Růsek a Jakub Přichystal. „V našem scénáři plánujeme už před utkáním, jak do toho chceme vstupovat střídáními. Nechali jsme si dva stopery na lavičce pro závěr, kdyby bylo třeba uskákat standardní situace,“ objasnil Dostálek.

Zatímco srbský obránce Zoran Gajič naskočil tři minuty před koncem, další zadák Pavel Dreksa do hry opět nezasáhl. „U něj se projevil důsledek covidového onemocnění. Podstoupil zátěžové testy a musíme počkat, až bude dobře dotrénovaný, aby mohl nastoupit od první minuty. Nepotřebujeme, aby seděl na lavičce nebo na tribuně. Je to důležitý hráč a kapitán týmu, který musí být na hřišti,“ vysvětluje trenér.