Bojoval, dřel, vzal si na triko klíčový moment nastaveného času. A pak si Traoré užil bouřlivé (a zasloužené) ovace. „Jít zpátky do šatny a vidět, jak jsou kolem mě všichni šťastní, se mi fakt líbí. Jo, užívám si to,“ rozesmál fotbalista z Pobřeží slonoviny novináře.

Jaký to je pocit – porazit pětinásobné šampiony Evropské ligy?
Především je to skvělý výsledek. Každý ví, že Sevilla je jedním z vůbec nejlepších týmů celé soutěže. Nevěděl jsem sice, že ji vyhráli pětkrát, ale taková bilance mluví sama za sebe. Všichni jsme zahráli výborně, dali jsme do hry všechno. Teď jsme šťastní a těšíme se na další kolo.

Co jste si říkal, když jste v prodloužení prohrávali 2:3?
Přesně tohle: máme ještě minimálně patnáct minut na obrat. Víc jsem o tom nepřemýšlel. Musíte hrát dál, nikdy nevíte, co dalšího se může přihodit.

Cítíte se jako hrdina? Postaral jste se o rozhodující gól, i když byl nakonec zapsán jako vlastní.
Určitě ne, byla to týmová práce. Každý se vydal na maximum a uspěli jsme. To je vše, na čem záleží.

Přesto: jak byste popsal vítězný moment?
Nahrál jsem Peterovi (Olayinkovi), on mi míč vrátil zpátky. Viděl jsem před sebou obránce… Abych to zkrátil, dopadlo to fantasticky. Nezastavil nás. (směje se)

Troufnete si tipnout, kam až při letošním dobývání Evropy můžete dojít?
Doufám, že do finále. Proč by ne? Možné to je. Teď sice můžeme dostat Arsenal nebo Chelsea, ale věřte, že budeme dobře připraveni na jakéhokoli soupeře.

Kdyby nevyšly zmíněné anglické celky, koho byste si přál?
Upřímně? Je mi to jedno. Když chcete mezi nejlepší dva, musíte se dostat přes všechny ostatní. Preference nemám. Teď si potřebuju hlavně odpočinout, protože odehrát dvě hodiny v podstatě v kuse pro mě nebylo snadné.

Takže oslava nebude?
V neděli nás čeká ligový zápas v Příbrami. Pak můžeme oslavovat, do té doby nic takového.

Na koho může Slavia narazit?
Ve hře je sedm celků, jeden věhlasnější než druhý: Arsenal, Benfica, Chelsea, Frankfurt, Neapol, Valencia a Villareal. Čtvrtfinálové dvojice Evropské ligy se losují dnes ve 13.00 ve švýcarském Nyonu.