Stejný nosil Maradona v roce 1993 při krátkém působení v klubu z Messiho rodiště Rosaria. Šestinásobný držitel Zlatého míče mu poslal do nebe polibek. Za stažení dresu dostal Messi od rozhodčího obvyklou žlutou kartu.

"Nevěděli jsme, co chystá jako poctu Maradonovi. Bylo to milé překvapení," uvedl francouzský útočník Antoine Griezmann, který přispěl k výhře také jedním gólem.

Miloslav Urbanec: Maradona pro mě zůstane nesmrtelným
Maradona pro mě zůstane nesmrtelným, říká Miloslav Urbanec. Doma má "svatyni"

Barcelona, za kterou Maradona hrál v letech 1982 až 1984, na jeho počest vystavila v prezidentské lóži podepsaný klubový dres. Fotbalisté mistra světa z roku 1986 před výkopem uctili minutou ticha.

"Maradona si takovou emotivní připomínku zaslouží. Přišli jsme o velký idol. Všichni ve fotbale ho obdivovali a bude nám chybět," řekl Brazilec Coutinho, další ze střelců proti Pamploně. Skóre otevřel Martin Braithwaite, který se trefil dvakrát v úterním utkání Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev.

Svěřenci trenéra Ronalda Koemana vítězstvím částečně odčinili prohru s Atléticem Madrid z minulého kola a v neúplné tabulce jsou na sedmém místě. Kvůli zranění nedohrál zápas stoper Clément Lenglet, čím přidělal kouči další starost. Barceloně již chybějí defenzivní opory Gerard Piqué, Samuel Umtiti a Sergi Roberto.

Bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona na snímku ze 7. března 2020.
Maradonova lékaře vyšetřují úřady. Podezírají ho ze zabití z nedbalosti

Lídr tabulky San Sebastian nenatáhl sérii ligových výher na sedm utkání, když doma remizoval s Villarrealem 1:1. Hostující "Žlutá ponorka" vedla od šesté minuty, kdy proměnil pokutový kop Gerard Moreno, s šesti brankami druhý nejlepší střelec soutěže. Kapitán San Sebastianu Mikel Oyarzabal ho předčil v 33. minutě, když dal taktéž z penalty sedmý gól v ročníku.

San Sebastian dál drží první místo, jeho náskok před druhým Atléticem Madrid se však ztenčil na jediný bod. Villarrealu patří i díky třem remízám v posledních pěti duelech třetí pozice se ztrátou čtyř bodů na čelo tabulky.