Kladiváři mají opět důvod oslavovat kapitána české fotbalové reprezentace, zato domácí Everton možná ještě teď nechápe, jak mohl z tohoto utkání nakonec přijít o všechny body. Jak? Odpověď je jednoduchá - Tomáš Souček.

Ale pojďme popořadě. Zápas svedl dohromady dva soupeře, kterým ve v letošním roce zatím kdovíjak nedařilo. West Ham poprvé v roce 2024 dokázal vyhrát až v pondělí, Everton na nezvítězil od poloviny prosince.

MOL Cup, čtvrtfinále: Slavia - Sparta.
Penaltou derby pohřbil, říká delegát UEFA o sudím. Proti Slavii se kopat nemělo

K prolomení této série mohl nakročit krátce před přestávkou, za ruku Zoumy kopali domácí penaltu, k její exekuci se postavil Beto, vybral si pravou stranu, jenže gólman Aréola taky. Stav se neměnil.

West Ham toho v utkání příliš nepředváděl, a tak po pětapadesáti minutách zaslouženě ztrácel. Beto využil Garnerův centr a vylepšil si reputaci. Krátce poté mohl zvýšit McNeil, ale Aréola znovu hosty zachránil. Kladiváře vrátila do hry standardka, po níž hlavou srovnal Zouma.

Gólman, pak vrtulník

Dvacet minut před koncem přišla první velká chvíle Tomáše Součka. Zahrál si totiž na gólmana a zastoupil do té doby výtečně chytajícího Aréolu, když na brankové čáře zamezil míči dosáhnout cíle.

To hlavní ale přišlo až v nastavení. Druhý poločas probíhal bez zbytečných průtahů, a tak se zdálo, že sudí příliš času nenastaví. Součkovi to ale ani v nejmenším netrvalo, protože si svou parádu připravil už na první minutu po uplynutí standardního hracího času.

Prokázal výborný přehled ve hře a ve vápně se vrátil pro míč, který sem směřoval po centru z levé strany. Balon jen sklepl hrudí a z voleje vypálil. Gólman proti projektilu letícímu na vzdálenější tyč neměl nejmenší šanci.

„Dnes k večeři bramborový salát a mexická rýže!“ hlásal status jednoho z fanoušků na síti X, který narážel na oblíbený pokrm českého záložníka i na to, že autorem dalšího gólu, který definitivně rozhodl o výhře West Hamu, byl Mexičan Álvarez.

Martin Škrtel v dresu z Liverpoolu
Hvězda Liverpoolu vzala amatéry z pralesa na soustředění do Turecka. Pít se může

„Jakého jsi pohlaví, Součku? Indentifikuji se jako útočný vrtulník,“ okomentoval situaci trefně další fotbalový nadšenec v narážce na tradiční hráčovu „létající“ oslavu. „Velkolepý gól Tomáše Součka!“ objevil se komentář dokonce i ve francouzštině.

Čerstvě devětadvacetiletý Souček tak stylově oslavil narozeniny, které měl před pár dny. A West Ham se díky němu přiblížil účasti v evropských pohárech i pro příští sezonu.