Gólovou naháněnou nabídlo utkání 23. kola fotbalové Gambrinus ligy mezi 1. FC Brno a Mladou Boleslaví. Hosté zvítězili 3:2.

Už ve 14. minutě vysunul Došek Dostálka, jemuž ve střele zabránil skokem pod nohy mladoboleslavský gólman Šeda. Ve 23. minutě ještě poslal brněnský špílmachr Polách nebezpečný centr na hlavu Jílka, ale za dvě minuty už udeřilo na druhé straně. Kulič z pravé strany našel Sedláčka, který s přispěním domácích obránců překonal brněnského gólmana Bureše.

Vzápětí nastřelil Kulič z přímého kopu břevno a po rychlém brejku musel Bureš vytáhnout parádní zákrok proti pokusu Táborského. Ve 34. minutě se po pohledné akci dočkali Brňané. Těžký balon zpracoval Došek hrudí do jízdy Kalabiškovi, ten si narazil s Rabušicem a po zpětné přihrávce přidal druhou trefu v nejvyšší soutěži.

Jenže ve 38. minutě zahrával trestný kop Michael Sedláček a nechytatelnou střelou do levého horního růžku branky poslal Středočechy do vedení 2:1.

Čtvrt hodiny po přestávce se svěřenci Miroslava Beránka protlačili k vyrovnání. Dostálek založil akci kolmicí na Kalabišku, který krásně načechral míč na hlavu nabíhajícího Rabušice – 2:2.

V 73. minutě centroval Došek na Polácha, který dal do střely málo razance i přesnosti. V 82. minutě se po zmatcích ve středočeské obraně prodral až za gólmana Šedu stoper Dvorník, ale k zakončení se nedostal. A o minutu později vyfasoval druhou žlutou kartu Dostálek. V deseti se Brňané neubránili, tři minuty před koncem prokličkoval po pravé straně Kalina a rozhodl o vítězství Mladé Boleslavi 3:2.

1. FC Brno – FK Mladá Boleslav 2:3

Poločas:
1:2. Branky: 34. Kalabiška, 59. Rabušic – 25. a 38. Sedláček, 87. Kalina. Rozhodčí: Franěk 3 – Filípek, Jiřík. ŽK: Křeček, Rabušic, Dostálek – Mendy, Táborský, Rolko. ČK: 83. Dostálek. Diváci: 2410.

Brno: Bureš 3 – Jílek 2, Huška 3 (43. Križko 3), Dvorník 3, Okleštěk 4 – Dostálek 2, Křeček 3, Polách 2 – Rabušic 2 (76. Šural), Došek 3, Kalabiška 2. Trenér: Beránek.

Mladá Boleslav: Šeda 3 – Kalina 2, Rolko 3, Procházka 3, Hrdlička 4 – Zahustel 3, Mendy 2 (79. Opiela), Kúdela 3, Sedláček 1 (67. Poláček) – Kulič 2, Táborský 3 (58. Chramosta 3). Trenér: Stanner.