Vypadá to, že obehraný evergreen brněnskou kabinu stále neopustil. Po pěti skvělých jarních kolech a třinácti bodech přichází tradiční kolorit v podobě sešupu k mizérii bez výsledků. Včera 1. FC Brno prohrál v Příbrami 1:3 a připsal si třetí porážku v Gambrinus lize v řadě.

Před dvěma týdny na Letné, v minulém kole s Mladou Boleslaví a nyní ve středu Čech se ukázalo, jak moc Jihomoravany omezuje rozložená defenziva. Opět dostali tři branky, zatímco v úvodních pěti zápasech dohromady jen jednu. Hořký prvoligový debut si tak v Příbrami odbyl devatenáctiletý stoper Pernica.

„Domácí byli jednoznačně lepší a vyhráli zaslouženě. Nám chyběla větší agresivita. Také tři stopeři, což je pro nás velká ztráta, která je patrná na obdržených gólech. Vždyť jsme jich v posledních třech utkáních dostali devět,“ litoval brněnský kouč Miroslav Beránek.

Už v desáté minutě zahrozil příbramský obránce Plašil, proti němuž dvakrát zasahoval gólman Bureš. Varování nevzali Brňané vážně, a tak po levé straně zatáhl míč domácí kapitán Huňa, našel Plašila a jeho přistrčení zužitkoval ve 22. minutě Klesa.

Tři minuty před přestávkou hosté obrali soupeře po útočné standardní situaci a z protiútoku propálil Krbečka ranou pod břevna levonohý štírek Kalabiška. Proti svému bývalému zaměstnavateli vstřelil na jaře třetí prvoligovou branku. „Brejk před naším gólem bylo jediné, co mě potěšilo,“ hlesl Beránek.

Devět minut po začátku druhého poločasu rozhodl o výhře Příbrami Šmejkal, který se prosadil po rohovém kopu. Třetí brankou dorazil Brňany v 72. minutě Huňa, který doklepl za Bureše bombu spoluhráče Pilíka. A to ještě nevyužili obrovské příležitosti domácí fotbalisté Wágner a Hušbauer. „První poločas jsme odehráli ve velkém tempu, ale po jedné hlouposti jsme v závěru poločasu inkasovali a na začátku druhého nám trvalo déle, než jsme se zase chytili. Nakonec jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme eliminovali brněnskou středovou řadu a dokázali odvrátit jejich standardky,“ mínil domácí trenér Karol Marko.

V závěru se prodral k čtyřicetime­trovému sólu brněnský útočník Došek, ale na třetí porážce v řadě nic nezměnil. „Domácí dali do zápasu víc aktivity, víc fotbalového srdce, víc pohybu, a to rozhodlo o zasloužené výhře. Nám chybělo přesně to, co zdobilo soupeře,“ uznal brněnský lodivod.