Domácí zápasy na stadionu v Srbské ulici sledují tisíce fanoušků, v pátek ale v úvodu utkání fotbalisty brněnské Zbrojovky zrovna nepodpořili. Na hráče se v prvních minutách šestého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Vítkovicím snesl pískot.

Diváci vyjádřili své znepokojení s dosavadními výsledky klubu transparentem s nápisem "Bartoňkova (majitel klubu - pozn. redakce) vize, navždy v druhé lize?".  Zbrojovka je v tabulce zatím sedmá, ač patří k favoritům soutěže. „Všichni cítíme, že hra není taková, jakou ji chceme. Mám představu, že může vypadat líp. Momentálně jsme v situaci, kdy jdeme svojí cestou za vítězstvím. Nic víc, nic míň,“ uvedl kouč Jihomoravanů Pavel Šustr.

DLOUHÉ ČEKÁNÍ. Po brance Petra Pavlíka ze závěru prvního poločasu hráči dlouho čekali na začátek druhé půle.Zdroj: Petr Nečas

Jeho svěřenci nakonec tři body urvali a Vítkovice udolali 1:0. Utkání rozhodl před poločasovou přestávkou hlavičkou stoper Petr Pavlík. „S výsledkem jsem spokojený. Co můžu klukům vytknout? Jasně, někdo se nerozběhne po pěti sprintech, protože už to nedává. Všichni si myslí, že to jde nekonečna, ale fyziologicky to není možné. Jestli někdo tvrdí, že nějaký hráč nepracuje naplno a nebojuje, tak se mýlí a nerozumí fotbalu,“ podotkl kouč.

Brát divákům jejich názor ale rozhodně nechce. „Každý má právo se vyjádřit. Já jsem také fanoušek a můžu být rozčílený. Vždy si však pokládám otázku, zda dělám něco, čím klukům na hřišti pomůžu. Pomůže jim pískání? Ne, to pomůže jen těm na tribuně. Ať se každý vyjadřuje, jak chce, ale přitom přemýšlí, co dělá pro náš klub. Na nikoho se nicméně nezlobím a rád bych se o tom s nimi pobavil,“ zdůraznil.

Na kvalitě hry Zbrojovky, jež zatím v letošní sezoně vyhrála jen dvakrát, hodlá nadále pracovat. „Chceme se zlepšit a děláme změny. Kluky se snažíme víc zklidnit. Nakonec jsou to ale oni, kdo stojí na hřišti a musí hrát. Teď jsem měl pocit, že pracovali daleko víc nahoru a dolů. Ne všichni hráči úplně, ale oproti předchozím duelům jsem viděl větší spontánnost a chuť porvat se o každý balon,“ vyzdvihl.

Právě to je dle něj předpoklad pro postup mezi českou smetánku. „Kdo sleduje druhou ligu, ví, že týmy vyhrávají právě tímto způsobem. Bojují, dají gól a pak to uhrají. Proti Vítkovicím byla druhá půle nervózní, jelikož jsme pod tlakem a potřebujeme stále vítězit. Vidím na tréninku, že hráči umí fotbal daleko líp. Pak se v zápase nepodaří jedna dvě šance a je to. To soupeř je relativně v klidu, protože tady nemá co ztratit,“ dodal Šustr.

Brňané si v utkání vytvořili větší množství příležitostí, pojišťovací gól ale do sítě neprocpali. Hned v úvodu zápasu se přitom do jasné šance dostal debutant Jan Pázler, který na jih Moravy dorazil minulý týden z Liberce. Kolmici od skvěle hrajícího Davida Kršky ale nezužitkoval, když jeho pokus brankář hostí zneškodnil. „Mohli jsme mít klid dřív, naštěstí jsme zápas zvládli a máme tři body. Týmově jsme hráli velmi dobře, takže premiéru hodnotím pozitivně,“ okomentoval Pázler svůj první start v červeném dresu.

Utkání poznamenala také několik desítek minut dlouhá přestávka mezi poločasy, protože na stadionu vypadla elektřina. Brňanům pak chvíli trvalo, než se opět dostali do tempa.  „Ve druhé půli nám trochu odešel střed hřiště a nedařilo se nám získávat odražené balony, tak jako jsme to zvládali v prvním poločase. Vítkovice víc otevřely hru a začaly riskovat,“ řekl hrdina zápasu Pavlík.

Ten se spoluhráči nakonec uhájil nulu vzadu a zajistil tak Zbrojovce první domácí triumf v ročníku. „Zaplaťpánbůh jsme to zvládli a vyhráli. Obavu o výsledek jsem však neměl. Máme silné mužstvo, věděl jsem, že vedení udržíme a vyhrajeme. Do zápasu jsme šli s tím, že bezpodmínečně vyhrajeme. Uvidíme, zda to je impulz pro další utkání, pokrčil rameny Pavlík.  

JAROSLAV GALBA