Ve druhé lize jste teprve podruhé padli. Udělá to něco s týmem?

Vůbec nic, jedeme dál. Proti Zbrojovce jsme mohli jen překvapit, což se nepovedlo, ale teď už fakt hodláme začít vyhrávat doma, kde zatím jen remizujeme. Máme nyní Prostějov, proti kterému chceme tři body.

Máte za sebou sérii zápasů proti Hradci, Jihlavě a Zbrojovce. Jak se za ní ohlížíte?

Šlo o prvotní konfrontace s opravdu silnými kluby, proti kterým jsme neměli v podstatě žádné zkušenosti. Bez nich jsme to v určitých momentech úplně nezvládli. Vyloženě jsme ale nepropadli.

Fotbalisté Mělčan díky projektu Kopeme za fotbal vyfasovali třeba i nové dresy.
Mládež chybí, tak investují třeba do zázemí. V Mělčanech vylepšili šatny

Prohráli jste v Jihlavě gólem z poslední minuty. Teď se Zbrojovkou, kde jste taky sahali po remíze, mrzí to?

Samozřejmě a hodně. Jasně, jeli jsme na Zbrojovku s respektem, ale byl to zápas, ve kterém jsme se dostávali do hry. Možná jsme byli překvapení, kolik prostoru jsme dostali. Škoda, že jsme si nevypracovali tutovky.

V 80. minutě se stupňoval váš tlak, když zastřihal Magera…

Dá se říct, že tohle byl definitivní zlom. Zrovna vznikal náš tlak. Cítil jsem, že máme energii a touhu po vyrovnání. O to je mrzutější, jaký gól jsme dostali.

Proč měl Magera ve vápně tolik místa na akrobacii?

Protože jsme situaci podcenili. Naši dva hráči si mysleli, že míč už je v autu, ale ještě přišel centr a jenom jsme koukali, jak do toho Magera švihl nůžkami z patnácti metrů a trefil to parádně.

Blanensko (v modrém) v jarním utkání na hřišti Brno zvítězilo 4:2.
Mistrovské Brno v superligovém derby přivítá vicemistra Blanensko

Nicméně s adeptem na postup jste si to rozdali na férovku. S tím jste spokojeni?

Už před sezonou jsme cítili naši vnitřní sílu. Jen jsme o ní nechtěli mluvit moc nahlas, protože jsme pokorní a nevěděli jsme, co od druhé ligy čekat. V přípravě se naše kvalita ukázala a na začátku sezony potvrzovala. Proti Zbrojovce jsme sice prohráli, ale nemáme se za co stydět.

Trenér Zbrojovky Pavel Šustr před zápasem prohlásil, že souboj s Líšní nepovažuje za derby. Co vy na to?

Rozumím prohlášení, které kouč Brna řekl. Nechtěl situaci hrotit, když kluby spolupracují. Na druhou stranu nebudu lhát, celý týden u nás byla koncentrace vyšší než obvykle. Všichni se na utkání těšili. Věděli jsme, že na duel dojde hodně lidí. Nejde o vyostřenou rivalitu, ale stadiony máme od sebe pět kilometrů. Proto ať si říká, kdo chce, co chce, prestižní zápas to prostě byl. Bez debat.