Největší lákadlo jednodenního turnaje hráčů nad pětatřicet let, který se odehraje 3. června, je tým staré gardy Barcelony. „Nápad se jim hodně líbil. Přijede mimo jiné Javier Saviola, Ronald de Boer nebo Tijani Babangida," potvrdil účast už dříve představených hlavních hvězd organizátor akce Luděk Zelenka, který si v dresu Slovanu Liberec zahraje proti španělskému týmu v základní skupině.

Na velký zážitek se mohou těšit i fanoušci Zbrojovky. Ani brněnský tým nechybí v nabité skupině A. „Na svůj první souboj s Barcelonou se těším. Do týmu počítám například s Milanem Pacandou, Richardem Dostálkem, Martinem Zbončákem nebo Janem Marošim," oznámil druhý z dvojice hrajících organizátorů Petr Švancara.

Mezi dalšími zvučnými jmény přislíbil Zelenka účast Jana Kollera a Vratislava Lokvence ze Sparty, Vladimíra Šmicra ze Slavie, Jiřího Štajnera z Liberce nebo Marka Jankulovského z Baníku Ostrava.

Souboj legend je turnaj v malém fotbale, na hřišti nastoupí z jednoho týmu vždy pět hráčů a brankář. Ve dvou skupinách budou hrát proti sobě všechny týmy, dva nejlepší postoupí do semifinále.

Všechny zápasy se odehrají na speciálním povrchu v aréně, která vyroste na místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami. Do ní se vejde přibližně tři a půl tisíce diváků. Vstupenky budou stát dvě stě korun a předprodej začne na domácím utkání Zbrojovky s Plzní 20. května.

Organizátoři doufají, že se z akce stane tradice. „Třeba se nám podaří přilákat do Brna i současné áčko Barcelony. Mohlo by si se Zbrojovkou zahrát přátelák při otevření nového stadionu," zasnil se Švancara.

DANIEL HRBOLKA