Vedli, prohrávali, vedli. A mají bod. Fotbalisté divizních Bohunic si v sobotním jihomoravském derby vyzkoušeli houpačku. S Hodonínem se přetahovali o důležité vítězství, nakonec se jihomoravské týmy rozešly remízou 3:3. O vydatný tříbodový nášup Brňany připravila vlastní nedisciplinovanost.

Jak „nejlépe" znepříjemnit spoluhráčům závěr dobře rozjetého zápasu? Nechat se hloupě vyloučit. Své o tom od víkendu ví bohunický záložník Roman Kostka. „V poločase jsme přitom varoval kluky, kteří už měli žlutou kartu. Aby se vyvarovali zbytečného zákroku někde na půlce," kroutil hlavou dlouholetý kouč Tatranu Luboš Kučerňák.

Jenomže dvacet minut před koncem duelu přišlo „zatmění". Kostka zajel na půlce do protihráče a v tomto zápase už víc nestihl. V 78. minutě ale hodonínský kapitán Petr Spacier ve skrumáži stanovil konečné skóre. „Mohli jsme ještě nějaký bod přidat, ale za bod jsme rádi. Je to náš první ze hřiště soupeře. Dá se na něm stavět," usmíval se hodonínský kouč David Kříž.

Méně se culil před koncem poločasu, kdy se Bohunice dostaly zpět do vedení, tentokrát na 3:2. „Sám hráč, který před penaltou spadl říkal, že to faul nebyl. Špatně trefil balón, náš obránce se jej ani nedotkl," hlásil Kříž.

Jenomže Formanův gól platil. A z domácích v tu chvíli spadl smutek. V jihomoravském derby totiž vedli už v deváté minutě. Jenomže za dalších sedm minut už bylo všechno jinak. „Při standardkách jsme byli hrůzostrašní. Míš spadne na malé vápno, a my tam nejsme. To stejné je na druhé straně," povídal Kučerňák.

Právě přímých kopů v domácím podání se přitom hodonínský stratég obával nejvíc. „Připravovali jsme se na ně. Vysunou svého třímetrového hráče," nadsadil Kříž dobrých sto centimetrů bohunickému stoperu Stanislavu Píškovi, který vyrovnával na 2:2. Jak jinak než hlavou.

Bohunice – Hodonín 3:3

Poločas: 3:2. Branky: 9. Smolka, 37. Píšek, 44. Forman z pen. – 14. Polák, 16. Bartoněk, 78. Spazier. Rozhodčí: Dubrovský – Lakomý, Drápal. ŽK: Kostka, Forman – Svoboda, Polák. ČK: 71. Kostka.

Bohunice: Gruber – Král, Hanousek, Píšek, Vjater – Kulička (84. Vávra), Forman, Kostka, Smolka – Tonev (88. Stehlík), Ko­tol.

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, H. Maršálek (3. Grdina), Spazier, Michna – Švrček, Svoboda, Bartoněk, Šturma (85. Mírovský), Polák – Ondryáš (90. Sloboda).