První liga o víkendu stojí kvůli reprezentační pauze. Červenobílé řady tak mohlo posílit hned sedmero hráčů z širšího kádru prvního týmu, Borák, Bureš, Okleštěk, Smutný, Střeštík, Šural a Živný.

Hosté se v úvodu prezentovali územní převahou, ale k jejich smůle se v 17. minutě po Střeštíkově standardce a Polákově přiklepnutí z blízka prosadi aktivní Borák.

„Narazili jsme na zdatného soupeře, který s námi hrál v prvním poločase vyrovnaně. Rozhodla naše produktivnější útočná fáze,“ konstatoval spokojeně brněnský trenér Vladimír Michal.

Misky vah vyrovnané první pětačtyřicetiminutovky překlopil na brněnskou stranu v závěru poločasu po Smutného uvolnění opět Borák.„Roman to krásně prostrčil mezi stopery a já už jen prostřelil gólmana,“ chválil šťastný střelec spoluhráčovu nahrávku.

Ve druhém dějství byla juniorka herně přesvědčivější, ale opakovaně narážela na solidní výkon frýdecko-místeckého brankáře Prepsla. Skóre 2:0 tak zůstalo nezměněno.

„Z naší strany špatné, ale čekal jsem od Brna lepší výkon. Při všech posilách z áčka mě zklamali. Takoví hráči by měli ve třetí lize hrát jinak,“ hodnotil přísně asistent trenéra hostujícího celku a bývalý hráč Brna Lubomír Adler.

Rezerva však po smolné prohře ve Znojmě našlápla k záchraně v soutěži. „Kluci výhru potřebovali. Věřím, že je to zvedne. Potřebovali bychom uhrát zápas venku a udělat šňůru. Budeme se rvát, ta šance na záchranu je veliká,“ uzavřel Michal.

Borák: Jsem rád, že na mě trenér spoléhá

Jak zachránit juniorku? Střílet branky a žádné neinkasovat. Jak prosté. Třetiligová rezerva 1. FC Brno se tímto přímočarým plánem v sobotním utkání proti Frýdku – Místku řídila bezezbytku. Nic víc, nic míň. Ale dvě trefy do černého Jaroslava Boráka mají cenu zlata.

„Jsem rád, že jsem dnes klukům dvěma góly pomohl,“ odkazoval na týmového ducha devatenáctiletý forvard.

Dnes jste se na branky příliš nenadřel…

Ten první gól byl jednoduchý. Čekal jsem jenom na zadní tyči, Zdeněk Polák míč vrátil a já jsem to poklízel do prázdné branky.

Bylo znát, že na hřišti bylo sedm hráčů z áčka?

I minulý týden ve Znojmě nás bylo dost, ale dneska jsme to zvládli lépe. Byli jsme nažhavení a za každou cenu chtěli vyhrát.

Se Znojmem jste prohráli dost smolně…

Hráli jsme tam hlavně v první půlce špatně, dnes to byl každopádně lepší výkon.

V Brně jste momentálně čtvrtým pátým útočníkem. Nemrzí vás, že hrajete jen třetí ligu?

Na podzim jsem hrál i v záloze. Nemyslím si, že bych byl jenom útočník. Ale nejsem naštvaný, když jdu pomáhat juniorce. Jsem rád, že hraji, ale určitě se chci posunout výš.

Cítíte mezi první a třetí ligou velký rozdíl?

Asi v rychlosti. Tady je na všechno víc času, ale rozhodně nějaký rapidní rozdíl to není.

Jak vidíte šance juniorky na záchranu?

Doufám, že budu hrát každý zápas a udělám pro to všechno. Jsem rád, že na mě trenér spoléhá a pomohl jsem těma dvěma góly už proti, že ve Znojmě to ode mě byl špatný výkon.