Jeho týmu v úvodu přálo trochu fotbalového štěstí, hned ve dvanácté minutě David Cupák za ruku v šestnáctce proměnil penaltu ve vedoucí branku. Vedení však hráče Startu příliš ukolébalo, hosté z Vysočiny se osmělili a nejenže skóre vyrovnali, ale až do poločasu domácí převýšili ve všech herních činnostech. „Výkon v první půli nebyl dobrý, chyběl nám pohyb, soupeř nás přehrával nejen rychlostí, ale i důrazem. V kabině jsem hráčům dost domluvil, že tak v divizi nelze hrát,“ hodnotil první poločas Danihelka.

PROHOZENÍ ROLÍ

Po přestávce za vytrvalého deště si týmy prohodily role. Domácích bylo najednou plné hřiště, hosté už o deseti bez vyloučeného hráče tahali za kratší konec.

V průběhu čtyř minut se dvakrát pohotovými přízemními střelami k tyči prosadil v pohodě hrající Petr Musil. Čtvrtá branka padla po přesné kombinační akci, která začala u Petra Švancary, jenž v dresu Startu pokračuje i v novém ročníku. Prosadil se novic a tradiční střelecký král krajských fotbalových soutěží Radim Záruba, který už měl před prázdnou brankou snadnou roli.

I přes vstřelený gól však na Zárubovi byla ještě znát jeho nesehranost s týmem. „Utkání jsme dohráli v pohodě, výkon ve druhé půli je pro nás povzbuzení do dalších zápasů,“ spokojeně hodnotil divizní premiéru kouč Danihelka. Jeho tým čeká ve druhém kole v sobotu cesta k jihomoravskému rivalovi do Břeclavi.

ZDENĚK STANĚK