Celek zkušeného kouče Rostislava Horáčka se představil se suverénně nejnižším průměrným věkem týmu. „Právě zásluhou nezkušenosti měl tým nevyrovnané výkony," prohlásil sekretář Sparty Milan Zika.

Jeden příklad za všechny: po úvodních třech kolech s plným bodovým ziskem a skóre 15:2 Brňané prohráli v Kuřimi vysoko 1:4. „A nebo po vysoké výhře v Bzenci následovala trpká porážka v Moravském Krumlově. Mladý tým zatím nedokázal stabilizovat výkonnost," hodnotil jarní výkony Zika.

Trenér Horáček má od klubového vedení plnou důvěru i pro jarní část sezony. I proto, že mužstvo vede k ofenzivnímu fotbalu. Pouze v jediném jarním střetnutí vyšel tým střelecky naprázdno. Prim hrál kanonýr Martin Fuxa a jarní navrátilec z Bystrce Ondřej Přichystal.

Sparta se potýkala s problémy spíš na druhé straně hřiště. Po odchodu Davida Cupáka do Bohunic se zhoršila defenzivní činnost. Komárovský celek na jaře dost branek obdržel. „Ve fotbalových kruzích se říká, že po postupu Mutěnic je v příštím ročníku řada na nás. Po divizním sestupu brněnských celků Bohunic a Bystrce to však nebudeme mít lehké. Náš kádr určitě výrazně nebudeme měnit, snad se z Bohunic vrátí Cupák," řekl Zika.

Těší jej, že přebor bude v příští sezoně „brněnský". „Přibydou derby a snad také divácké návštěvy," lehce plánoval nastávající sezónu sekretář.

ZDENĚK STANĚK

Hodnocení dalších týmů krajského přeboru i s přehlednou grafikou najdete ve čtvrtečním vydání Brněnského deníku Rovnost