I když Petr Švancara za celý zápas nevstoupil na domácí polovinu, připravil spoluhráčům tak přesné přihrávky, že z nich nemohli udělat nic jiného, než míč poslat do bystrcké sítě. Výhrou 4:0 nad mužstvem Bystrce v odloženém střetnutí druhého jarního kola Bohuničtí v tabulce přeskočili nejen brněnského rivala, ale také Ráječko a jsou v tabulce tři kola před koncem druzí. „Očekávám, že vzhledem k postavení v tabulce bude mít zápas vysokou kvalitu, zároveň se utkání hraje jako semifinále krajského poháru a my bychom chtěli postoupit do finále s Lanžhotem,“ mínil před utkáním sportovní ředitel bohunického klubu Lubomír Kučerňák a utkání mu především zásluhou výkonu domácích dalo za pravdu.

Krajský přebor – dohrávka 18. kola:

Bohunice – Bystrc 4:0 (1:0)
Branky: 37. Ullmann, 60. a 65. Lacko, 90. Král (pen.).
Diváci: 200.
Rousínov – Lanžhot 1:4 (0:3)
Branky: 86. Žoček – 25. Kleiber, 35. a 80. Čambal, 45. Vrábel.
Diváci: 135.

Bystrcký Lukáš Matyska se od začátku postavil ke Švancarovi, největším nebezpečím však pro branku hostů byly v první půli dlouhé auty stopera Marka Krále. Tým od Svratky hrál opatrně, jeho brankář Jan Herink měl rozhodně víc práce než domácí Martin Doležal. Pár minut před koncem poločasu po chytrém Švancarově prohození napálil Ondřej Ullmann míč pod břevno a domácí vedli.

Ještě před koncem poločasu musel odstoupit pro zranění bystrcký Jan Urban a záhy po zahájení druhé půle jej následoval druhý útočník Radim Chyla. „V té chvíli se nám celá koncepce zbořila, musel jsem mužstvo přeskládat, navíc máme zraněními tým tak zdecimovaný, že nám už na střídačce zbyl jen náhradní gólman,“ smutnil trenér hostů Libor Danihelka.

Zranění lýtka si po Krejčířově střele přivodil i domácí brankář Martin Doležal a vystřídal ho Robert Dang. Další dvě skvostné přihrávky Švancary vybídly ke skórování velmi dobře hrajícího Ivana Lacka a zkázu hostů dovršila proměněná penalta Marka Krále. „Výkon našich hráčů musím pochválit, Petra žádnými defenzivními úkoly nezatěžuji, vím, co pro nás znamenají jeho finálové přihrávky. Radost mám z našich mladých hráčů, také zásluhou naší pohledné hry se nám podařilo zvýšit návštěvnost,“ radoval se po utkání bohunický kouč Karel Jarůšek.

ZDENĚK STANĚK