K dlouhodobě zraněným se totiž přidali další tři. Besta nedohrál první půli, má podezření na natržený sval. Nahradil jej Wagner, který si 10 minut před koncem zlomil kůstku v ruce. A Simr má zablokovaná záda. „Je toho hodně,“ kroutí hlavou brněnský kouč Uličný.

Už v neděli čeká jeho tým důležitý zápas v Jablonci. „Zatím se dá těžko předvídat, kdo bude k dispozici a kdo ne. Je hlavně škoda těch dvou mladých chlapců, ti jsou perspektivní a nyní mohli dostat prostor,“ uvedl Uličný na adresu Šurala s Borákem.

Nejpravděpodobnější se zdá být návrat Tomáše Doška. Ten si pochroumal koleno už v zimní přípravě a nyní by mohl být fit. Naskočit bude pravděpodobně moci i Pavel Simr. V úterý sice netrénoval, ale do neděle by měl být v pořádku. „Taky je tu varianta s Oklešťkem,“ připomíná Uličný talentovaného leváka, který ovšem na jaře ještě za A–tým nenastoupil.

A v úterním přípravném zápase juniorky s Blanskem si navíc pochroumal koleno. „Snad to nebude nic vážného,“ věří brněnský kouč. Okleštěk promarodil téměř celý podzim a jeho místem bývá věšinou levý kraj záložní řady. V zimní přípravě však nastoupil v útoku za rezervu a hned se dvakrát střelecky prosadil. S juniorkou nyní trénuje i Libor Baláž, který má s první ligou bohaté zkušenosti. „Samozřejmě ho sledujeme, za určitých okolností by byl možný i jeho start,“ připustil Uličný.

Nejistá je situace okolo Besty s Wagnerem. Prvně jmenovaný čeká na diagnózu a jeho start je spíše v oblasti teorie. Wagner by mohl hrát s ortézou, ale pravděpodobně dostane sádru. V útoku může Uličný využít i Marka Střeštíka. S tím ale počítá do zálohy.

Zranění útočníci

Tomáš Došek: 18. 1. si na tréninku natáhl vazy v levém koleni. Teprve minulý týden začal naplno trénovat. V Jablonci by teoreticky mohl nastoupit.

Jaroslav Borák: 22. 2 si na tréninku v souboji s Martinem Kunclem naštípl kotník. Trénovat by mohl začít za dva týdny.

Josef Šural: 23. 2. si v přáteláku za juniorku lehce natrhl kolenní vazy. Vyklusávat začne za dva týdny.

Aleš Besta: V zápase s Olomoucí si poranil zadní stehenní sval. Pokud páteční vyšetření ukáže, že je natržený, bude mimo minimálně měsíc.

René Wagner: Proti Olomouci si zlomil kůstku v dlani. Teoreticky by mohl v Jablonci hrát s ortézou.

Pavel Simr: Má zablokovaný sval v zádech. Do neděle by ale měl být v pořádku.