Jako první předvádí své fotbalové nadání šestiletí chlapci. Vydatně je podporují jejich rodiče ale i bývalí profesionální fotbalisté, jako je Jan Klimeš. "Jsou šikovní, hrají na pěkné trávě, to my jsme začínali na škváře. Musí se ale hodně snažit, aby byli dobří. Jen tréninky nestačí, musí dělat něco navíc. Hlavně to ale musí kluci dělat kvůli sobě, ne kvůli rodičům, kteří chtějí mít doma Nedvěda," komentuje Klimeš, bývalý fotbalista, který v sezóně 1977 až 1978 vyhrál se Zbrojovkou Brno titul mistrů republiky.

Celým stadionem se nesou vášnivé pokřiky přihlížejících rodičů. "Střílej! Čeho se jako bojíš?" volá na syna tatínek. Chlapec zanedlouho dává gól a půlka stadionu jásá. "No vidíš, jak jsi šikovnej," spokojeně dodává muž.

Svou podporu vyjadřují i ženy, maminky. Mezi nimi třeba Zdeňka Štuková. "Malý hraje za Bohunice, chodí na fotbal pravidelně. Na bosonožské akce moc rádi jezdíme, bydlí tu naši kamarádi, tak jsme tu často," usmívá se žena. Přestože se všechny týmy moc snaží, vyhrávají Medlánky. Nikdo ale nebrečí, skleněné medaile Brněnský rok sportu na krk dostávají všichni hráči. Gratuluje jim i čeká rekordmanka v trojskoku Šárka Kašpárková.

První letní posila Zbrojovky Brno.
První nové jméno. Zbrojovka podepsala Fouska

Malé fotbalisty za chvíli střídají velcí. Utkají se proti sobě týmy bosonožského výběru a mužstvo brněnských osobností. Dresy si navlékli třeba radní pro kulturu Marek Fišer, řečkovický starosta Marek Viskot, herec z městského brněnského divadla Stano Slovák nebo bývalý fotbalista Zbrojovky Brno a také hráč Bosonoh Patrik Holomek. V dresu soupeře mezi legendami Bosonoh zahrál i jeho bratr Pavel, také bývalý dlouholetý hráč Zbrojovky. 

Před zápasem se všichni fotí v bráně. Připojili se k nim i další sportovci. "Stojí jich tam devadesát jako symbol devadesátých narozenin klubů. Jsem moc rád, že tu máme i takové legendy jako nejlepšího brněnského fotbalistu všech dob Karla Kroupu, Patrika a Pavla Holomkovi, Richarda Dostálka, Jana Klimeše a mnoho dalších," pochvaluje si pořadatel Vladimír Koudelka.

Osobnosti Brna nakonec zvítězily 7:5. Mezi nimi o vítězství zabojoval i reportér Brněnského deníku Rovnost Michal Hrabal.

Jan Klimeš, slaví také, i když trochu předčasně. V pondělí mu bude pětasedmdesát let. "Těší mě, že mi popřáli tady na fotbalovém hřišti. Vzpomínám, když jsme hrávali za Lužánkami a chodilo na nás padesát tisíc lidí. Teď brněnský fotbal skomírá, něco se pokazilo. Byl bych moc rád, kdyby se tu zase hrála první liga, ale to ještě potrvá. Hráče to bude stát velkou dřinu a úsilí," poznamenává jubilant.

Fotbalovými zápasy ale akce nekončí. Celou dobu se tu ozývají hity hudební kapely, která hraje poblíž hřiště. Nepřestává hrát ani po utkání. "Tady bude večer ještě rachot," směje se muž. Zřejmě má pravdu, po sedmé večer totiž vystoupí i skupina Argema.