Jistota místa mezi nejlepšími čtyřmi týmy se zdá být pouze formalitou, roli favorita se nebrání ani brněnský trenér Petr Uličný. Zároveň ale varuje před podceněním zápasu a soupeře.

„Zatím je to jen dobře rozehraný dvojzápas, rozhodne se na trávníku. My musíme zůstat plně koncentrovaní a nesmíme nic podcenit. Soupeř nemá co ztratit, dá se čekat, že šanci dostanou ambiciózní hráči, kteří si zatím moc nezahráli, a kteří budou chtít přesvědčit o svých kvalitách,” zdůraznil Uličný.

Také on pošle na trávník pozměněnou sestavu. Brněnská marodka totiž začíná připomínat polní lazaret. K dlouhodobým marodům Martinu Kunclovi, Tomáši Oklešťkovi, Lukáši Marečkovi, Jaroslavu Borákovi a Josefu Šuralovi přibyli po nedělním ligovém utkání v Českých Budějovicích Martin Živný se zlomenou rukou a Marek Střeštík, který má silně zhmožděný lýtkový sval. Drobné šrámy měl i Patrik Siegl a otazník visí i nad Brazilcem Eltonem Lirou, jehož bolí břišní úpony.

Hrát naopak mohou stoper Jan Trousil a záložník Tomáš Polách, kteří v lize stáli kvůli karetnímu trestu.

„Zápas bereme naprosto vážně, takže obrana by měla být kompletní, tedy v čele s Trousilem,“ potvrdil Uličný. Změny budou i v ofenzivě. „Příležitost dostanou René Wagner a Pavel Simr, uvažuji o Balážovi, Hanákovi, a také o Honzovi Urbanovi,” naznačil Uličný. “Takže sestava to určitě bude silná a věřím, že postoupíme,” dodal trenér Brna.

Jak asi nastoupí

Brno: Lejsal – Švejnoha, Dvorník, Trousil, Kubáň – Hanák, Pavlík, Polách, Urban – Wagner, Simr.

Jablonec: Špit – Baranek, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Eliáš, Klapka, Haurdič – Fujerík, Mešanovič.