Tým, který na podzim tápal od nezdaru k neúspěchu, vstoupil do jarní části první ligy parádně.

Po domácím vítězství nad Ostravou si Brňané poradili i s Mladou Boleslaví. Té uštědřili na jejím hřišti výprask a vyhráli 4:2.

Brňané tak plní plán na sto procent. „Chtěli jsme tady vstřelit gól nebo dva, ale že jsou to čtyři? To je možná trochu nad plán,“ usmíval se po zápase brněnský trenér Miroslav Beránek.

Ten se společně s lavičkou mohl radovat už ve druhé minutě, kdy rohový kop přetavil v první gól Zbyněk Pospěch. Ten mohl poslat Brno dokonce do dvoubrankového vedení, ale po přihrávce Liry v jasné pozici selhal. „To by se mělo dávat. Ještě že jsme pak dali další góly,“ říkal jinak spokojený Pospěch.

Jednoduché to ovšem Brňané neměli, Mladá Boleslav se ve 22. minutě dočkala vyrovnání, když se trefil Poláček. Ještě předtím vychytal Martin Lejsal několik velkých šancí soupeře. Nepřišel si na něj Pecka, Papadopulos zase minul prázdnou bránu. „Měl jsem i štěstí, byla tam tyč a pak i břevno,“ uvedl brněnský brankář.

Poláčkova trefa zastavila jeho sérii bez obdržené branky, která se zastavila na 356 minutách.

Do šaten šli Lejsalovi spoluhráči nakonec šťastnější po trefě Trousila. A když hned po přestávce zvýšil svým druhým gólem Pospěch už na 3:1, zdálo se být o vítězi rozhodnuto.

Ne však docela. Boleslav se dostala do hry díky trefě Papadopulose a pak na Lejsala zle dotírala.

Jenže Lejsal se činil a když po brejku vybídl Živný ke čtvrtému gólu Kalivodu, mohli se Brňané radovat.

„Byl to atraktivní zápas s mnoha šancemi na obou stranách. V některých momentech jsme měli i štěstí, ale to přeje připraveným,“ usmíval se trenér Beránek.

Mladá Boleslav selhala v především v koncovce. „Soupeř byl produktivnější a zaslouženě vyhrál. Já nemůžu klukům vytknout skoro nic, až na individuální chyby, které předcházely obdrženým gólům,“ řekl domácí trenér Pavel Hapal.

FK Mladá Boleslav – 1. FC Brno 2:4
Poločas: 1:2
Branky: 22. Poláček, 67. Papadopulos – 2. Pospěch, 35. Trousil, 49. Pospěch, 89. Kalivoda
Ml. Boleslav: Miller 4 – Kalina 3, Janíček 3, Procházka 4, Mach 5 (63. Kúdela) – Poláček 2, Sylvestre 3, Opiela 4 (63. Táborský), Mendy 3 (82. Rolko) – Papadopulos 2, Pecka 4. Trenér: Hapal.
Brno: Lejsal 1 – Čoupek 2 (57. Živný), Trousil 1, Dvorník 3, Kuncl 3 – Lira 3, Kalivoda 2, Mareček 3, Heinz 4 (46. Švejnoha 2) – Pospěch 3 (69. Šural), Došek 3. Trenér: Beránek.
Rozhodčí: Adam – Teuber, Urban. ŽK: Procházka, Janíček, Sylvestre, Kúdela – Pospěch, Švejnoha, Došek. Diváci: 3020.