V něm se střetnou s Kladnem, které přešlo přes Viktorii Žižkov až po úspěšných pokutových kopech.

Úvod utkání sice patřil druholigovému Slovácku, ale s přibývajícími minutami začali Brněnští zúročovat kvalitu a zkušenost. Ve 38. minutě se při závaru v pokutovém území Slovácka nejlépe zorientoval brněnský kapitán Trousil a kolenem dopravil míč do sítě.

Ve druhém poločase už Slovácko působilo odevzdaným dojmem a svěřenci Miroslava Beránka dokázali převahu vyjádřit i gólově. V 67. minutě využil zmatků v obraně stoper Živný. A o sedm minut později stál na konci pohledné kombinační akce Brna útočník Zbyněk Pospěch. Byla to první branka forvarda, který přišel před zimní přestávkou ze slovenské Artmedie Bratislava.

V nedělním finále se brněnští fotbalisté utkají vedle triumfu v Tipsport lize ještě o prémii 300 tisíc korun, která připadne vítězi. Poražený finalista bere 100 tisíc. Zápas s Kladnem začíná v pražském Edenu ve 14 hodin a přenáší ho ČT4 Sport.

1.FC Slovácko – 1.FC Brno 0:3 (0:1). Branky: 39. Trousil, 68. Živný, 74. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Urban, Jílek. ŽK: Matůš. Diváků 100.
1.FC Slovácko: Kovář – Čtvrtníček, Šimáček, Němčický, Přílučík – Reinberk (64. Fujerik), Kordula, Stýskala, Kazár (72. Cleber) – Matůš, Sládek (64. Chmelíček).
1.FC Brno: Bureš – Švejnoha, Živný, Trousil (46.Dvorník), Okleštěk – Smutný, Jílek (82. Schneider), Kalivoda (46. Polách), Hanák (73. Heinz) – Borák (63. Pospěch), Došek (46. Šural).