Slezský celek hledal útočiště kvůli nevyhovujícímu stadionu v Městských sadech, jemuž zatím schází vyhřívaný trávník. Jeho výstavba má být hotová do 7. září. „Postavili jsme se k potřebě Opavy, která vyčerpala různé možnosti a Brno pro ni byla v jistém směru poslední varianta. Přistoupili jsme k tomu v zájmu českého fotbalu, takže Opava může hrát v Brně a pro sportovní činnost Zbrojovky to není problém,“ uvedl majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Stadion v Srbské ulici patří městu, jehož radní schválili nájemní smlouvu. Platí do konce podzimní části, pokud slezský klub vybuduje vyhřívání podle plánu, odehraje v Brně nejspíš čtyři duely. „Vše je odvislé od losu soutěže, který se uskuteční 21. června,“ sdělil technický ředitel slezského klubu Jaroslav Rovňan.

Opava hodlá na utkání do Brna vypravovat zvláštní vlak. „Pevně věříme, že fanoušci přijedou podpořit naše fotbalisty i do Brna. Všichni už se ale samozřejmě těšíme, až budeme hrát doma v Opavě,“ vzkázal Rovňan na klubovém webu.

Fotogalerie: Po nové střeše dostává stadion Zbrojovky také nové sedačky

Kolize s domácími zápasy Zbrojovky ve druhé lize podle informací Deníku Rovnost nehrozí, parametry při losování budou nastavené tak, aby se brněnský i opavský celek v domácích duelech po týdnu střídaly.

Město určilo podmínky, které musí opavský klub pro pořádání prvoligových duelů naplnit. A také, kolik Opava zaplatí za nasazení policie a dalších složek záchranného systému na jednotlivá utkání podle rizikovosti. „Částka pro nasazení policie v nerizikovém zápase je 60 tisíc korun, za rizikový v kategorii B 130 tisíc a za zápas v kategorii C je 400 tisíc korun. Nájem na jeden prvoligový duel Opavy bez DPH je 250 tisíc korun,“ upřesnil náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Fotogalerie: Zápas se Zlínem si fanoušci Zbrojovky užijí pod novou střechou

Opava potřebuje stihnout návrat na vlastní stadion podle plánu. Pokud by musela na jihu Moravy odehrát nejrizikovější utkání kategorie C, mezi něž spadá například duel s ostravským Baníkem, existuje podle nastavených podmínek hrozba, že utkání sehraje bez diváků.

Slezský klub se do nejvyšší soutěže vrací po třinácti letech a po roce si nejvyšší soutěž může v Brně zahrát nynější opavský kapitán Pavel Zavadil, který pět let oblékal dres Zbrojovky. „Pro mě to je asi nejlepší varianta, když nemůžeme hrát doma v Opavě. Brněnský stadion moc dobře znám a věřím tomu, že kluci si taky rychle zvyknou,“ prohlásil Zavadil.