Český reprezentant rozhodl už ve čtvrté minutě. „V celostátní soutěži to je určitě moje nejdůležitější branka i výsledek 1:0 je hrozně netradiční v tomhle sportu,“ podotkl Cenek. „Pro mě v této sezoně šlo určitě také o nejtěžší zápas. Říkali jsme si s klukama, že nás Pardubice překvapily,“ uznal brněnský útočník.

I přes sílu mužstev už se příznivci další branky nedočkali, týmy se předháněly v taktické vyspělosti. „Ze začátku jsme měli šance a nedali jsme je. Hřiště bylo tvrdé, míč hodně skákal, nedostávali jsme se pořádně do kombinací, jak jsme zvyklí. Bylo to těžké utkání a Pardubice hrály výborně, dobře to zavíraly, taky měly nějaké šance. Gól jsme dali na začátku, pak se hrálo spíš takticky, moc pro diváka zápas nebyl,“ podotkl Cenek.

Takže se lídr soutěže až do konce duelu obával o ztrátu bodů. „Na šance to byl vyrovnaný zápas a v některých chvilkách jsem byli i lepší na míči. Ale vlastní chybou jsme si to prohráli, což nás mrzí,“ litoval pardubický zadák Jan Rosůlek.

Na domácí lavičce tentokrát chyběl kouč Miroslav Kaluža, což prý mužstvu prospělo. „Hráli jsme lépe i proto, že nebyl na zápase přítomný trenér z pracovních důvodů, tudíž jsme nebyli pod tlakem a hráli uvolněně,“ rozesmál se v nadsázce světový šampion Rosůlek.

Pardubice mohly pomoct Blanensku, které v boji o titul ztratilo prohrou 2:4 v Praze. „Jestli vyhraje Blanensko, nebo Brno, je nám celkem jedno. Soustředili jsme se na sebe a když takhle budeme hrát dal, posuneme se v tabulce směrem nahoru,“ vyhlížel Rosůlek odraz ze šesté pozice výš.

Druhé Blanensko nyní na vedoucí Brno ztrácí čtyři body. V pondělí přijedou do Boskovic Pardubice a jihomoravská bitva o zlato se rozhoří v Brně 2. června. „Chystáme se na utkání s Blanenskem. Všichni víme, že když uděláme tři body, je hotovo,“ pravil Cenek.

Pardubice – Brno 0:1 (0:1)

Branka: 4. Cenek. Rozhodčí: Pfeifer – Oulický. ŽK: Kubát – Presl. Diváci: 30.

Pardubice: Daniel Bartaloš (Vlastimil Mičjan) – Marek Jech, Lukáš Mach, Jan Rosůlek, Marek Řehák, Jan Málek, Stanislav Rosendorf, Jaroslav Kubát, Lukáš Merkl.

Brno: David Záleský (Zdeněk Sára) – Čeněk Cenek, Bohumír Doubravský, Patrik Levčík, Milan Klimeš, David Macko II, Dominik Moučka, Tomáš Pospiš, David Presl, Tomáš Selinger, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš, Tadeáš Zezula.