V areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem se ovšem hrál vyrovnanější duel než v červnu, kdy Brno zvítězilo 7:1. „Zápas pro nás nebyl jednoduchý, chybělo nám sedm hráčů, ale naštěstí máme dost široký kádr. Rozhodla asi naše trpělivost v utkání a taktická vyspělost, kterou nám Tába (trenér Zdeněk Táborský – pozn. red.) vštípil za ty roky,“ uvedl brněnský univerzál Patrik Levčík.

První poločas vyhráli Jihomoravané pouze o gól 3:2. „Brno zase ukázalo vysokou kvalitu a sehranost. Velkou část zápasu jsme mu ale dokázali sekundovat a vytvořit si dostatek šancí na to, že jsme hráli podle mě s nejlepším týmem Superligy. Hlavně za stavu 2:1 Brno podržel Kuňa (brankář Dominik Kunický – pozn. red.). To samé ale platí i o našem gólmanovi, který nás taky podržel,“ řekl olomoucký kapitán Jan Tögel.

Jeho zásluhou Hanáci v 54. minutě ještě snížili na rozdíl dvou branek, ovšem definitivní pojistku přidal o minutu později Levčík. „Celé utkání bylo velmi zajímavé až do konečného hvizdu. Na hřišti asi rozhodla naše chyba, kdy jsme z rohu dostali na 7:4. Do té doby byly šance na obou stranách. Nutno říct, že i když Brno spálilo nějaké velké příležitosti, tři ze sedmi gólů padly po našich chybách. Celkový dojem ze hry je však pozitivní,“ vzkázal autor hattricku Tögel.

Tři góly vstřelil také Levčík, k nim přidal dvě asistence a největší měrou se podílel na brněnském triumfu. „Hattrick je určitě cenný, protože to zrovna byly důležité góly v zápase. Hráli jsme v neobvyklém složení, kdy se zapojili i noví hráči. Co se týče defenzivy, tam to nebylo úplně ono, ale naštěstí v ofenzivě nám to šlapalo. Jsem rád, že se mi duel povedl a mohl jsem tak pomoci k důležitému vítězství. Od té doby, co jsem se zaměřil spíš na defenzivní činnost v týmu, už si ani nepamatuji, kdy jsem měl pět bodů v kanadském bodování,“ radoval se Levčík, který s Brnem úspěšně zahájil cestu za obhajobou. „Cíl je jasný: titul!“ pravil rezolutně.

Hanáci uplynulý ročník zakončili na osmé pozici, letos pomýšlejí výš. „Začali jsme prohrou, ale myslím, a snad mluvím za celý tým, že jsme předvedli to, co očekávám v letošní sezoně. To je důraz, zodpovědnost. Hlavně šlo z hráčů, kteří byli v Brně, cítit zaujetí pro hru. S tím chceme vyrukovat každý zápas a pokusím se týmu pokaždé pomoci nějakými brankami,“ slíbil útočník Tögel.

Brno – Olomouc 7:4 (3:2)

Branky a nahrávky: 8. Levčík (Presl), 20. Chroust (Levčík), 23. Doubravský (Matyska), 32. Presl (Levčík), 33. Levčík (Kunický), 53. Mezník (Cenek), 55. Levčík (Presl) – 3. Kaďorek (Liška), 10. Tögel, 45. Tögel (PK), 54. Tögel (Michejda). Rozhodčí: Vafka – Moder. Hráno bez karet. Diváci: 13.
Brno: Dominik Kunický (David Záleský) – Čeněk Cenek, Bohumír Doubravský, Martin Chroust, Milan Klimeš, Patrik Levčík, David Macko II, Lukáš Matyska, Michal Mezník, David Presl.
Olomouc: Jaroslav Běhalík – Patrik Hořava, Lukáš Kaďorek, Pavel Kryl, Martin Liška, David Lošťák, Vojtěch Michejda, Tomáš Režný II, Jan Tögel, Marek Zeman.