Krůček od další blamáže stáli fotbalisté 1. FC Brno. Remízu v Českých Budějovicích jim zařídil až gólem v nastaveném čase kapitán Tomáš Došek.

„Tentokráte se k nám fotbalový Bůh obrátil zády,“ posteskl si po zápase na Střeleckém ostrově trenér domácího Dynama Pavel Tobiáš.

Brněnští fotbalisté nastoupili v brance poprvé na jaře s Tomášem Burešem, jeho kolegu Lejsala nepustilo ani na lavičku nachlazení.

S milionovou pokutou v hlavě, kterou hráči 1. FC Brno vyfasovali za tragický výkon v posledním utkání se Žižkovem, chtěli rychle zbavit domácí tým vizitky remízového krále.

Už v sedmé minutě po Kalivodově centru hlavičkoval Došek z dobré pozice nad Kučerovu branku a chvíli poté strážce domácí svatyně s námahou vyboxoval Švejnohovu dělovku.

Domácí ale měli těch útočných akcí víc a po půlhodině zchladili brněnskou snahu. A to parádní učebnicovou akcí: Šíma potáhl míč podél levé lajny, přesně načasoval nadýchaný centr nabíhajícímu Sedláčkovi, jenž nedal Burešovi žádnou šanci zasáhnout – 1:0. „Gól hezkej, nicméně zase jen bod,“ zalitoval autor vedoucí branky.

Brněnský tým zahrozil v nastaveném poločase prvního poločasu. Gólman Kučera vyrazil obtížný centr jen ke Švejnohovi, jehož přesný lob vykopl stoper Žižka z brankové čáry. „V první půli to byl otevřený fotbal z obou stran, domácí byli v koncovce šťastnější,“ zmínil se trenér hostí Miroslav Beránek.

Akce ze závěru první půle předznamenala budoucí dění. Hosté se ve snaze vyrovnat stále častěji dostávali na polovinu Dynama: po hodině hry se výborně ve vápně uvolnil střídající Rabušic, jeho tvrdou střelu z úhlu ale Kučera vyrazil na roh. V 65. minutě pálil aktivní Došek o metr vedle tyčky.

Když už se domácí chystali slavit tříbodový zisk, rozsvítilo se pomyslné červené světlo za jejich brankou.
Po zbytečném faulu na půlicí čáře se po trestném kopu Živného dostal k míči Došek a z otočky pohotově vyrovnal. „Oba stopeři vyrazili na Rabušice, míč ale propadl za ně, ke mně se to odrazilo a já do toho jen rychle plácnul,“ líčil svou trefu rozesmátý brněnský kapitán.