Deváté kolo divize D nabídne prestižní brněnské derby mezi prvním týmem tabulky Dostou Bystrc a komárovskou Spartou Brno, které s dvanácti body patří sedmé místo. „Snad jsme v dobré formě, ale to ukáže až neděle. Poslední utkání s Vyškovem nám vyšlo výborně. Snad nám body ze zápasů s Vrchovinou, Žďárem i Vyškovem fotbalově pomůžou,“ přemítal bystrcký kouč Roman Kotol.

Dosta minulý víkend vybojovala tři body za výhru 1:0 na trávníku Vyškova, ze kterého měli Brňané na startu divize respekt. „Z naší strany šlo o povedený zápas. Asi nejlepší na hřišti soupeře. Na divizní poměry jsme my i Vyškov hráli hezký fotbal. Měli jsme jen víc štěstí, protože jsme dali jednu branku. Hráli jsme ovšem dobře v obraně. Chválím hlavně stopery. Naopak my jsme měli v první půlce čtyři šance,“ dodal Kotol.

I Sparta se těšila z výhry. Smetla na domácím hřišti Napajedla 3:0. „Zlepšili jsme pohyb, důraz v osobních soubojích a konečně jsme byli produktivní. Hosté měli častěji míč na kopačkách, ale jejich snahu likvidovala naše obrana před vápnem,“ popisoval kouč Sparty Brno Milan Volf.

Právě poslední vítězný duel přinesl do Komárova vlnu optimismu. „Nedaří se nám nějak extra, ale kluci se přesvědčili, že se mohou měřit s každým. Ovšem jen pokud budou disciplinovaní a vydají ze sebe na hřišti všechno. Musí si uvědomit, že fotbal někdy bolí, ale přináší i slastné pocity,“ líčil Volf.

Brněnský souboj startuje v neděli v půl čtvrté na bystrckém hřišti pod Brněnskou přehradou. „Chci tři body, ale to je moc jednoduché vize. Přeju si hezký fotbal pro diváky, který baví i hráče. Bude to vyhecovaný zápas. Snad se nikdo nezraní. Tohle kolo nic nerozhoduje, je to je jeden ze třiceti duelů,“ uvedl Kotol. „Derby neberu jako něco extra. Jsem úplně klidný,“ doplnil.

Pro druhého brněnského lodivoda mají derby o poznání dynamičtější nádech. „Jsou to super zápasy. Na utkání rivalů z jednoho města snad přijde i hodně diváků. Dosta je tentokrát výkonnostně někde jinde. My nemáme co ztratit,“ uzavřel Volf.