Co vás přimělo k odchodu z Brna do Teplic?

Jeden z důvodů, že jsem se tak rozhodl, byla rodina, protože jednu část mám v Ústí nad Labem a druhou v Chebu. Další důvod spočívá v tom, že Teplice jsou pro mě fotbalově nová výzva, motivace a krok dopředu, zkusím něco nového.

Majitel brněnského klubu Václav Bartoněk vás označil za dezertéra, protože vám předložil návrh smlouvy už v říjnu a od té doby čekal na váš podpis…

S majitelem jsme se o smlouvě bavili, akorát jsme nedošli do finální fáze. V té době jsem řekl, že chci mít čistou hlavu na sezonu, nechtěl jsem to řešit. Nebyli jsme domluvení na smlouvě a když přišla nabídka od Teplic, sešel jsem se s majitelem Bartoňkem a řekl mu svoje důvody, proč bych ji rád přijal a pochopil mě. Myslím, že jsme se rozešli v dobrém.

Čtěte také: Hyčka opouští Brno, mění boj o záchranu za Teplice

Jenže Zbrojovce se nelíbilo, jak dlouho jste s rozhodnutím otálel?

Bavili jsme se o smlouvě od začátku října, neshodli jsme se však s majitelem Bartoňkem na podmínkách. Pak jsem to přestal řešit a došlo to až do konce podzimu, kdy se ozvaly Teplice.

Představuje jeden z důvodů vašeho odchodu jarní boj Zbrojovky o záchranu?

To vůbec ne. Když si to vezmu, bez půl roku jsem v Brně byl čtyři a půl roku a kromě jedné sezony se tady hrálo pokaždé o záchranu. Neutíkám kvůli bojům o udržení, protože jsme o něj bojovali prakticky každý rok, to není důvod.

Budete sledovat jarní boj Zbrojovky v první lize?

Určitě kluky budu dál sledovat, fandit jim a držet palce kromě dvou zápasů v sezoně. Na Brno nezapomenu, strávil jsem tady nějakou dobu, byly lepší i horší časy, ale mám odsud hezké vzpomínky a budu na něj myslet jenom v dobrém.

Jak vidíte svoje šance na prosazení do základní sestavy Teplic, které jsou v tabulce šesté?

Vždycky jsem se rval o základní sestavu a budu v tom pokračovat. Doufám, že si místo vybojuji a ukáži Teplicím, že neudělaly špatně, když mě koupily. Chci jim to vrátit.

Ptal jste se na rady někoho v teplické kabině?

Ani ne. Nějak kluky znám od vidění a budu se snažit seznámit co nejrychleji. Příprava je sice dlouhá, ale ne zase tak, aby byl čas otálet. Doufám, že mě kluci mezi sebe vezmou dobře a sedneme si.

Může vám vyhovovat teplická hra pod trenérem Danielem Šmejkalem?

To ještě vyloženě nevím, ale bavili jsme s trenérem Šmejkalem, na jaké posty se mnou počítá. Ví, že jsem univerzální a využije mě tam, kde bude potřeba.

Jaro začnete pikantním soubojem, když do Teplic přijede právě Zbrojovka. Těšíte se?

Bude to start jara, jak má být, hned takový zápas, půjde o hezký začátek. Hrát proti bývalému klubu je vždy větší motivace. Zbrojovce se v posledních zápasech v Teplicích dařilo. Teď je potřeba to změnit a vyhrát.

Čtěte také: Přísné Vánoce ve Zbrojovce: za kilo navíc pokuta deset tisíc