O odchodu dvou zkušených členů druholigové Zbrojovky Brno informoval Deník Rovnost již minulý týden. Teď je jasné, že se Zbožínek s Burešem přesunou do čtvrtého celku divizní skupiny D, který v současnosti disponuje silným ekonomickým zázemím.

Vždyť na podzim mu pomáhal i někdejší sparťanský záložník Miroslav Baranek. „Z hlediska mé osobní budoucnosti jsem obdržel tak zajímavou nabídku, že se nedala odmítnout. Jelikož v Prostějově žiju, usnadní mi angažmá i přechod do normálního života. V pondělí se budu hlásit na prvním tréninku,“ sdělil Deníku Rovnost dlouholetý brněnský gólman, o něhož stály také Jihlava a slovenský Ružomberok.

Čas na změnu

Přestup obou fotbalistů potvrdil i sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela. „Stavíme perspektivní mužstvo a Zbožínek má smlouvu pouze do 30. června. Bureš pro Brno hodně odvedl, ale obě strany cítí, že je čas na změnu. Dáme příležitost mladým gólmanům Hladkému s Veselým a ještě jednoho přivedeme. Doležal si navíc vybudoval pozici jasné jedničky. Ani mzdové požadavky Bureše se Zbožínkem nejsou zanedbatelné. Chceme se dát jinou cestou, a proto oba do Prostějova uvolníme,“ pronesl.

Další pole v kolonce ztrát vyplní defenzivní středopolař či stoper Dominik Simerský, který se podle Rovnosti přesune v létě do prvoligového Jablonce. „Nemůžu nic potvrdit, ani vyvrátit,“ vzkázal devatenáctiletý mladík. „O zájmu jednoho prvoligového mužstva víme. I v případě dohodnutého přestupu však dohraje jaro určitě na hostování ve Zbrojovce,“ dodal Kudela.

Naopak novou smlouvu v Brně podepíše záložník reprezentace do devatenácti let Milan Lutonský.