Lahůdka byla druhá branka, kdy Lukáš Matyska volejem víc než z dvaceti metrů prostřelil Marka Grubera. Po hrubce bohunického stopera Krále nebylo pro Radima Chylu problém přidat třetí gól a zdálo se rozhodnuto. „První poločas jsme odehráli zbaběle, propadali jsme v osobních soubojích, vůbec jsme nebyli nebezpeční,“ hořekoval o poločasu trenér hostů Karel Jarůšek.

Ještě začátek druhé půle patřil domácím, když však po přihrávce Petra Táborského snížil Radim Fiala, hosté se probudili a začali domácím pěkně zatápět. Michal Hrazdíra pohotově z otočky trefil balon k tyči a Bystrčtí se začali trápit. „Zatáhli jsme se k šestnáctce a stejně jako v Bučovicích jsme zbytečně zdramatizovali vyhraný zápas,“ vyjádřil nespokojenost kouč vítězů. Deset minut před koncem musel pro zranění odstoupit hostující brankář Gruber a protože Bohuničtí neměli náhradníka, do branky šel Hrazdíra.

V nervózním závěru se nastavovalo devět minut, přišla i červená karta pro hostujícího Davida Jukla. I přes dvě šance oslabených hostů se už na výsledku nic nezměnilo. „Druhá půle už byla podle mých představ, škoda neproměněných šancí. Gólman Gruber má zraněné rameno, na zápas s Rousínovem musíme rychle sehnat brankáře,“ plánoval Jarůšek.

Bystrc 3
Bohunice 2

Poločas: 3:0

Branky: 24. Urban z pen., 40. Matyska, 41. Chyla – 62. Fiala, 66. Hrazdíra

ŽK: Bartoš – Píšek, Jukl

ČK: 90. Jukl

Diváci: 244

ZDENĚK STANĚK