Po předchozím triumfu 17:0 nad Singapurem už má česká reprezentace postup do osmifinále jistý. „Moc jsem si zápas užil. Jsem rád, že jsem naskočil a pomohl klukům zakončit výsledek. Jsem moc rád, že se nám povedlo vyhrát a potvrdit, co jsme předváděli první zápas,“ liboval si pražský útočník David Pozníček.

O vítězství ve skupině G se národní tým střetne v pondělí hodinu po poledni středoevropského času se Srbskem. Duel odložil páteční cyklon, který se nad Perthem přehnal. Vítěz skupiny G se poté utká s druhým celkem skupiny H USA, druhý celek jde na vítěze skupiny H Brazílii.

Český celek vedl nad Chile, které v prvním střetnutí podlehlo Srbsku 0:3, už v první půli o tři branky. Trefili se nejzkušenější hráči výběru, blanenští parťáci Jan Koudelka, Ondřej Paděra a kapitán Stanislav Mařík.

Rosice 05.10.2019 - Rekord padl! Byť pouze na mokré trati. Na Masarykův okruh i přes velmi nepříznivé počasí dorazily téměř dvě stovky motorkářů. 185 účastníků Motoshow rekordu uctilo památku  a zároveň se hromadnou jízdou po závodní dráze rozloučilo s da
Vzpomínkovou jízdu ovlivnil déšť. Motocyklisté vytvořili rekord na mokré dráze

Postupně se do hry dostali také střídající hráči, do branky se postavil evropský šampion do 21 let Dominik Kunický. „Vážím si příležitosti, že tady můžu hrát a dostávat prostor po boku Ondřeje Bíra. Utkání jsem si skvěle užil. Do zápasu jsme vkročili dobře, naskočil jsem za stavu 3:0, měli jsme ho dobře rozehraný a šlo už jen o to klukům vytvářet situace, abychom soupeře přečíslovali. Druhou půlku jsem si i dobře zachytal,“ povídal Kunický.

Brankář brněnského superligového výběru se blýskl i vynikající individuální akcí, kdy přešel přes tři protihráče a předložil tutovku Paděrovi, který ovšem selhal. Přitom v reprezentaci zaznamenal už 46 gólů v 58 duelech. „Když jsem to Paděcovi dával před gólmana, ujela mu stojná noha. To se mu stane jednou z pěti tutovek, nebojím se, že příště nepromění, když mu nahrajeme. S Paděcem se známe dlouho, takže ho to stát nic nebude. Kdyby tam byl Levča, polemizuji o tom,“ popíchl Kunický spoluhráče Patrika Levčíka, který stejně jako on pochází z Velkých Pavlovic na Břeclavsku.

Po přestávce zvýšili skóre Pozníček, David Presl, Levčík a Richard Svoboda. A pak už čeští reprezentanti dostávali gratulace z domova. „V kontaktu jsem hlavně se svojí rodinou a přítelkyní, komunikuji s nimi přes sociální sítě, sledují každý zápas, stejně jako spousta kamarádů. Všichni posílají zprávy, je super cítit podporu z domova,“ pochvaloval si nováček na velké akci Pozníček.

Jakub Kornfeil.
Fenomenální Márquez slaví osmý titul, Kornfelovi zhořkla jízda penalizací

Kunickému se také stýská, ale užívá si šampionát u protinožců. „S nejbližší rodinou a kamarády jsme v každodenním kontaktu, před zápasem i po něm si píšeme, voláme. Zvládáme to v pohodě, protože harmonie v týmu je tak skvěle nastavená, že mi ani nepřijde, že jsme tady týden. Máme před sebou další týden a když všechno půjde, jak má, uteče nám strašně rychle, ani nám to nedojde. Všichni víme, za čím si jdeme,“ vzkázal český gólman.

Pohled Tomáše Kounovského, útočníka mistrů světa z Tuniska 2017:

„Naši ukázali už v první půli, kdy do toho šli naplno, že jsou jinde. Pak asi trošku zvolnili do druhé půle, ale pořád byli jinde než Chile. Se Srbskem se utkají o vítězství ve skupině a to je nejlepší, co mohlo přijít, mají jistý postup a narazí na těžšího soupeře, kde si něco vyzkouší a zjistí, co je čeká v dalších bojích. V prvních dvou zápasech mě překvapili všichni, mám pocit, že v týmu není slabý článek a vedení vybralo nejlepší hráče, kteří momentálně na superligových hřištích běhají. Opravdu tam nikdo nechybí, tentokrát byla reprezentace top vybraná.“

Česká republika – Chile 7:0 (3:0)
Branky: 7. Koudelka, 13. Paděra, 14. Mařík, 36. Pozníček, 43. Presl, 44. Levčík, 45. Svoboda. Žlutá karta: 31. Jorquera (Chile).
Sestava ČR: Ondřej Bíro (Dominik Kunický) – František Hakl, Patrik Levčík, Bohumír Doubravský, Ondřej Paděra, Jan Koudelka – Pavel Šultes, Daniel Kasal, Richard Svoboda, Stanislav Mařík, Tomáš Jelínek – Michal Uhlíř, David Pozníček, David Presl.