Už po šesti minutách ukázal, proč ho už před touto sezonou koupila pražská Slavia, která jej do Příbrami vrátila na hostování. Matoušek otevřel skóre přesnou ranou z hranice pokutového území. „Ztratili jsme balon a Matoušek má kvalitu. Narazil si míč a trefil střelu přesně za tyč. Udělal to dobře,“ uznal brněnský záložník Šimon Šumbera.

Opět v televizi
Také druhé barážové utkání mezi fotbalisty Zbrojovky Brno a Příbrami bude v televizi. Nedělní zápas, který začíná v půl sedmé večer v Příbrami, vysílá přímým přenosem ČT sport.

Znovu se blonďatý příbramský útočník připomněl minutu před koncem utkání, když získal odražený balon, od brankové čáry jej naservíroval nabíhajícímu Ibrahimu Keitovi a hosté srovnali na 3:3. „Podle mě máme lepší mužstvo, měli jsme víc příležitostí. Příbram má jenom Matouška, který jí zařídil dva góly. Jinak si de facto nic nevypracovala kromě jedné standardky, kterou rozehrála na střelu,“ připomněl kapitán Zbrojovky Lukáš Magera druhý příbramský gól.

Matoušek v uplynulém ročníku pomohl Příbrami k návratu mezi elitu, dařilo se mu i střelecky a loni v srpnu jej získala Slavia, která ho původně nechala ve středočeském klubu na hostování. Jenže vlna absencí donutila vedení sešívaných stáhnout Matouška ještě na podzim do Prahy, kde si zahrál i Evropskou ligu a gólem v Kodani pomohl k postupu do jarní fáze soutěže.

Po zimní přestávce FORTUNA:LIGY se český reprezentant do 21 let vrátil zpátky do Příbrami a svůj premiérový ročník v nejvyšší domácí soutěži zakončil s deseti brankami na účtu. Jeho přínos se ukázal i úvodním duelu na jihu Moravy.

Pokud Jihomoravané chtějí sezonu zakončit postupem do nejvyšší soutěže, musejí v nedělní barážové odvetě, která začíná v půl sedmé večer v Příbrami, přidat právě při bránění rychlonohého forvarda. „Tady nepotkáte pomalého hráče, který pozdě reaguje. Přechod do útoku, rychlost hráčů je výborná, Matoušek je kluk, který má velmi dobrou práci s balonem i tělem. Ne nadarmo ho Slavia koupila,“ pokyvoval brněnský kouč Pavel Šustr.