Už dopředu jasný osud sestupujícího týmu jako by proměnil brněnskou Spartu. Fotbalový tým z Komárova, který se v sobotu odpoledne minimálně na rok loučil s domácími zápasy divize D, v městském derby předčil už zachráněné Bohunice a zvítězil jasně 4:2.

Ze svěřenců kouče Milana Ziky jako by spadla stísňující nutnost bodového zisku, hráli uvolněně a dařilo se jim i střelecky. „Škoda, že s takovým výkonem jsme se nereprezentovali v předchozích kolech. To bychom v tabulce byli úplně jinde," smutně vzdychal Zika.

Naopak Bohuničtí zřejmě uspokojeni jarními výsledky v první půli soupeře podcenili a jejich poločasový bezstarostný i bezkrevný výkon s chybami v obraně domácí dokázali patřičně potrestat třemi trefami. „To byl přímo ostudný výkon," hlesl trenér letošního nováčka Luboš Kučerňák.

V úvodu utkání přitom měla Sparta i štěstí, když po Zúbkově kolmici Tonev trefil jen tyč. Následně po akci domácího Fuxy si Beneš srazil míč do vlastní branky a vedoucí gól rozvrátil obranný val hostů. Podruhé se trefil Hlavinka přízemní střelou a ještě před koncem poločasu dovršil zkázu Bohunic „angličanem" domácí odchovanec Přichystal.

Mdlý výkon hostů dokonce vyhnal z hlediště i přihlížejícího fotbalistu prvoligové Zbrojovky Petra Švancaru.

Druhá půle už nabídla úplně jiný příběh. Hosté hnaní přesnými přihrávkami exligisty Zúbka ze středu záložní řady začali dirigovat zápas. „Úplně spokojený jsem byl pouze s výkonem v první pětačtyřiceti­minutovce. Jinak jsme se už většinou jen bránili," doplnil Zika.

Velmi dobrý výkon gólmana Sparty Stehlíka byl dlouho proti změně skóre. Přesto nakonec musel dvakrát lovit míč ze sítě, i tak ale se spoluhráči slavil vítězství. „Po odevzdaném prvním poločase přišlo zlepšení, položil nás však čtvrtý gól domácích. Tentokrát mě hodně zklamali naši ofenzivní hráči, rehabilitovat se musíme v závěrečném kole proti Pelhřimovu," poznamenal trenér čtrnáctého celku Kučerňák. Sparta zůstává poslední.

Sparta Brno – Bohunice 4:2

Poločas :3:0. Branky: 17. vlastní Beneš, 35. Hlavinka, 40. Přichystal, 71. Mica – 58. Zúbek, 76.Shkurupii. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: Demko, Ianosteac – Navrátil, Kotol. Diváků: 150. Sestavy – Sparta: Stehlík – Ianosteac, Lang, Buriánek, Záboj – Kubíček, Hlavinka, Presl (65. Demko), Mica – Přichystal (85. Zavadil), Fuxa (78. Ryšavý). Bohunice: Gruber – Kulička, Beneš, Hanousek, Navrátil (58.Štarha)  – Kostka, Zúbek, Tonev (68.Shkurupii), Bombicz (82.Smolka) – Vávra, Kotol.
– hráč utkání: Marek Zúbek

Bývalý ligový fotbalista ze zálohy klidně dirigoval jinak chaotickou hru Bohunic. V utkání se i jednou trefil.