Útočníkovi, který v minulé sezoně nastupoval za velšskou Swansea v Premier League, skončil kvůli zranění kolene předčasně ročník v únoru. Jeho tým navíc nezvládl boj o záchranu a sestoupil. „Měli jsme špatnou sezonu. Zatím netuším, zda budu hrát Premier League nebo Championship. Nejdůležitější je pro mě vyléčit zranění a vrátit se zdravý. Léčba potrvá ještě tři nebo čtyři měsíce,“ hlásil Wilfried.

Právě kvůli problémům s kolenem ukončil kariéru jeho kamarád Kalouda. „Škoda, že kvůli zranění skončil hodně brzo. Měl jsem dřív stejné zranění. Ve fotbale se může stát cokoli. Proto je pro mě velmi důležité jej podpořit,“ tvrdil.

Kaloudu zná z pražské Sparty, kde také nastartoval svoji kariéru. „Sparta byla velmi důležitá pro můj další rozvoj. Začínal jsem v ní a možná tam i ukončím kariéru, všechno je totiž možné,“ řekl Wilfried.

Kalouda se rozloučil s kariérou hattrickem. Nastoupil i hvězdný Wilfried
Kalouda se rozloučil s kariérou hattrickem. Nastoupil i hvězdný Wilfried

Ten zároveň prokázal, že stále vládne češtinou, do které z angličtiny plynule přecházel. „Pořád ještě umím česky, ale ne všechno. Zapomněl jsem některá slova,“ usmíval se devětadvacetiletý útočník.

Potvrdil také, že nezapomněl ani sprostá slova. „Kamkoli jsem přišel, naučil jsem se je jako první. Ve Spartě třeba do prdele,“ ušklíbl se Wilfried.

Českou republiku od svého odchodu ze Sparty v roce 2011 dvakrát navštívil. „Jednou jsem šel na utkání Sparty s Feyenoordem a podruhé už si nepamatuji, na jakém jsem byl zápase,“ vzpomínal.

Třetí návštěvu České republiky si zpříjemnil tradičními pochutinami. „Nepiju pivo, ale v pátek jsem si dal vepřové koleno a palačinky, takže jsem teď trochu tlustý. Čtyři měsíce jsem neobul kopačky,“ rozesmál se Wilfried.

Jakub Kornfeil.
Kornfeil dojel v Itálii bez bodu, Abraham spadl v prvním kole