Cítíte se na další stovku zápasů?
(Smích) Ta už je docela daleko, jsou to minimálně tři další kompletní sezony. Moc reálně už to nevidím.

Před utkáním jste dostal památeční dres. Kde skončí?
Mám vyvěšené dresy z mých předchozích štací, takže tenhle z dvoustého utkání v lize půjde k nim. Jsem hrdý, že jsem si tím vším mohl projít.

Váš jubilejní zápas byl po vyloučení Francise Koného pro Zbrojovku hodně komplikovaný, ale s dobrým koncem…
Mám perfektní pocit, že jsme utkání takhle zvládli. Hrát už od konce prvního poločasu v oslabení je nepříjemné. Teplice neměly až tolik šancí, nám se podařilo dát šťastně gól. Je dobře, že Michalovi Škodovi jeho střela zapadla do sítě, štěstí se teď snad obrátí na naši stranu.

Fotbalisté brněnské Zbrojovky ve čtrnáctém kole domácí nejvyšší soutěže porazili brankou Michala Škody Teplice 1:0.
Střídajícímu Škodovi stačila minuta, aby rozhodl. Zbrojovka vyhrála i v oslabení

Nacházíte pochopení pro dva přestupky Koného, které skončily červenou kartou?
Nedá se to omluvit. Je blbé, že je udělal. Když se vyhraje, dá se to nějak přejít, ale stávat by se to nemělo. Znám sám od sebe, že někdy má člověk tmu před očima. Věděl, že má žlutou a ještě si dovolí do někoho strkat. Hloupost. Jen dal důvod rozhodčímu, aby mu červenou ukázal. Ale vyhrálo se, jedeme dál.

V oslabení bylo Brno paradoxně lepší než Teplice. Čím si to vysvětlujete?
V poločase jsme si připomněli zápas ve Zlíně, který domácí v deseti proti nám otočili. Řekli jsme si, že když to dokázal Zlín, tak proč bychom nemohli vyhrát my, což se povedlo.

Fotbalista Francis Koné.
Nebojte se kazit, vyzývá Pivarník. Zbrojovka před Teplicemi pilovala střelbu

Jaké byly pokyny do druhé půle?
Snažili jsme se hlavně držet při sobě, být kompaktní. Nezmatkovali jsme. Když jsme měli míč, šli jsme do brejku, ale žádný se neujal. Pořád jsme drželi zadek a pak se na konci povedla gólová střela.

Projevuje se na hře Zbrojovky rukopis nového kouče Romana Pivarníka?
Mám pocit, že na hřišti jsme kompaktnější, přichází i větší podpora směrem dopředu. Máme nějaký systém hry, není to na náhodu, i když všechno se nepovede. Postupně stoupáme nahoru. I na tréninku z toho máme dobrý pocit. Co je hlavní, získali jsme víc bodů.

Dodá vám tříbodový zisk proti Teplicím víc klidu do pátečního střetnutí proti Jihlavě?
Klid určitě ne, pro nás je každý zápas existenční. Nemůžeme si připouštět, že jsme teď vyhráli a můžeme polevit. Soustředíme se na každý duel, ze dvou zbývajících podzimních musíme vytěžit maximum.