Výše částky Sýkorovi nevadí tolik, jako fakt, že si z premiérového duelu v nejvyšší soutěži neodvezl ani bod. Brňané totiž v Jablonci prohráli 0:2. „Kvůli tomu mi vzpomínka trochu zhořkne. Jinak jsem si to užíval. Proto přece fotbal dělám," upozornil dvacetiletý středopolař.

Až do víkendu měl zkušenosti maximálně s juniorskou ligou nebo třetí ligou za sparťanské béčko. Teď došel na nejvyšší domácí metu. „Jasně, je to náročnější. Důraznější a rychlejší. Díky přípravě jsem byl nachytaný dobře, takže takový skok to pro mě nebyl," prohlásil o české nejvyšší soutěži.

Po zápase nezkoumal, jaké známky dostal od sportovních novinářů. Zklamaný ze svého výkonu nebyl. Přesto hledal hlavně rezervy. „Potřebuju se víc dostávat do hry, mít víc míč. V tom horku to ale bylo složité. Udělal jsem tři sprinty a potřeboval se vydýchat," přiznal.

Stejně jako celé Zbrojovce chyběl i Sýkorovi v Jablonci gól. „Kdybychom se trefili, mohl zápas vypadat úplně jinak. V prvním poločase byl Jablonec lepší, ale ve druhé části jsme jej občas přehrávali," řekl.

Jako jeden z nováčků letošní sezony si zvyká na systém kouče Václava Kotala. Jeho 3–4–3 patří v lize mezi výjimečné. „Je to jenom o zvyku. Systém je to dobrý," hodnotil Sýkora nezvyklou výchozí formaci.

V sobotu s ním Brňané vyrukují v domácím prostředí na Hradec Králové. Tedy Kotalův bývalý klub. „Moc se těším. Zatím jsem na Srbské hrál jen proti Myjavě, kdy tam moc diváků nebylo. Věřím, že teď jich přijde dost a udělají dobrou atmosféru," prohlásil plzeňský odchovanec před domácí premiérou.

Dobře si uvědomuje, co potřebuje, aby se v lize zabydlel. „Hodila by se mi nějaká branka nebo aspoň gólový centr," pousmál se subtilnízáložník, který byl v přípravě nejlepší střelec Zbrojovky.