V tak neobvyklém případě, který se přihodil Myjavě, začnou kolem volných hráčů kroužit kluby jak hladoví supi. „Asi jsme nebyli jediní, kdo se zajímal o myjavské hráče. Mají svou kvalitu," podotkl stratég, jehož svěřenci v sobotu od jedné hodiny odpoledne vyzvou na stadionu Pod Palackého vrchem v prvním duelu Zimní Tipsport ligy Pardubice.

Opavský rodák Pavlík nakoukl do velkého fotbalu v ostravském Baníku, v první české fotbalové lize nastoupil k patnácti utkáním. V roce 2009 odešel do Turecka a po návratu domů oblékl dres Karviné a Hlučína. Úspěšné angažmá poté strávil ve slovenské Senici, kde odehrál pět sezon a ve 144 startech si připsal osm branek. „Zbrojovka jednala rychle a korektně, takže jsem jiné nabídky neřešil a pokusím se týmu pomoci, aby se rychle dostal v tabulce výš," řekl Pavlík, který v Myjavě nastupoval od léta.

Kouč si od něj slibuje zkvalitnění obrany a zvýšení konkurence. „Jde o vůdčí a vítězný typ s dobrou organizací hry. Navíc je výborný při obranných standardních situacích a osobních soubojích, což se nám hodí," ocenil Habanec, jež by v týmu ještě rád uvítal dvě posily.

Myjava z ligy
Před Vánoci zasáhla slovenský fotbal nečekaná zpráva. Po podzimu šestý tým nejvyšší slovenské soutěže Myjava se na vlastní žádost odhlásil z ligy. Vedení klubu se nelíbilo prostředí ve slovenském fotbalu a podpora ze strany státu, svazu, ale i diváků a médií. Od prvního ledna se tak hráči Myjavy stali na trhu volnými. Mezi nimi i včerejší posila brněnské Zbrojovky Petr Pavlík. V týmu byl na hostování i kmenový hráč brněnského celku Tomáš Brigant.