O postup do prvního kola českého poháru se od dnešního dne do neděle utká osm mužstev z Vysočiny a osm z jižní Moravy. Divizní i třetiligové celky hrají nejen o setrvání v soutěži, ale také o duely s profesionály.

Třeba vítěz utkání mezi Starou Říší a Znojmem narazí na Líšeň, exligovou Zbrojovku Brno zase vyzve Žďár nad Sázavou, nebo Ždírec nad Doubravou. „A co může být víc? Moc prestižnějších zápasů už hrát nemůžeme. Pokud vyhrajeme, přijde spousta lidí a bude to velká událost pro klub,“ uvedl ždírecký kouč Michal Votava.Předkolo MOL Cupu si zahraje šestnáct mužstev z Vysočiny a jižní Moravy.Předkolo MOL Cupu si zahraje šestnáct mužstev z Vysočiny a jižní Moravy.Zdroj: Markéta Evjáková

Už v předkole ale není o zajímavé soupeře nouze. Divizní Velkou Bíteš prověří Blansko, které ještě v minulé sezoně nastupovalo ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Jenže kádr jihomoravského celku se po sestupu a finančních problémech změnil k nepoznání.

V brněnských Pisárkách bude Olympijský festival. Před otevřením se do areálu podívala také bronzová olympijská medailista v trojskoku z Atlanty 1996 Šárka Kašpárková.
Na festivalu budu hodně hledat odvahu na lezeckou stěnu, říká Kašpárková

„Nechceme nic podcenit, budeme hrát poctivě, abychom vyhráli a došli v poháru co nejdál. Myslím ale, že se budeme víc soustředit na ligu, abychom ji zvládli,“ podotkl senegalský fotbalista Lamine Fall, jenž do Blanska zamířil na půlroční hostování z Líšně.

Už dnes naskočí do akce jako první Bzenec s Uherským Brodem, Havlíčkův Brod sehraje domácí utkání proti Velkému Meziříčí. „Pro nás jde o vložený mistrák do středu přípravy. Přece jen trénujeme teprve druhý týden, uspět ale chceme,“ zdůraznil havlíčkobrodský kouč Josef Soural.

TRENÉR JAKO ZÁSKOK

Přestože pohárový los nabízí pro hráče prestižní duely, trenéři se často potýkají s prořídlou soupiskou. Lanžhotský kouč Jaroslav Hílek se proti Hodonínu dokonce kvůli početné marodce v defenzivě pravděpodobně objeví znovu na hřišti. „Ještě nedávno jsem byl dobře připravený, ale teď jsem dlouho nehrál, takže jsem na sebe zvědavý,“ usmál se třiačtyřicetiletý slovenský zadák.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v posledním přípravném zápase jen remizovali s brněnskou Zbrojovkou 1:1.
Zbrojovka v boji o postup spoléhá na zkušenosti, trenér má v sestavě dvě okénka

Nečekané problémy řeší také lodivod Slavoje Polná Ján Kubík. „Ve středu jsme hráli přípravu v Třebíči a poté mi pět hráčů řeklo, že mají dovolenou a v neděli nebudou,“ hlesl stratég, jehož tým zajíždí na hřiště Humpolce.

Vzhledem k tomu, že kádr Slavoje není příliš početný, má trenér Kubík o starost víc. „Tak hlavně, abychom dali sestavu nějak dohromady a odehráli zápas v Humpolci důstojně. Musíme slepit sestavu i s kluky z béčka. Vzhledem k tomu beru zápas především jako kvalitní přípravu,“ dodal.