Dostě budou citelně chybět zejména útočníci Stanislav Zedníček a Vladimír Vácha. „Ještě se mezery zacelit nepodařilo, protože odešli dva útočníci a přišel jenom jeden,“ uvědomuje se sportovní ředitel třetího celku loňského ročníku třetí ligy Libor Danihelka. Novou útočnou akvizicí se stal Jan Veselý, který do Brna přišel na půlroční hostování z Kroměříže.

Záložní řadu by měl posílit Martin Hanák, který přichází na hostování z 1. FC Brno. Třiadvacetiletý středopolař má zkušenosti z druhé ligy a také čtyři prvoligové starty. Obraně Dosty by pak měl vypomáhat Tomáš Pavlas, který k Brněnské přehradě míří taktéž z 1. FC Brno.

„V 1. FC by se muselo stát ještě něco výjimečného, že by k nim narychlo ještě někdo přišel a oni někoho pustili, ale nepočítáme s nikým jiným,“ je si Danihelka jistý o nemožnosti příchodu dalších hráčů ze stadionu na Srbké. „Zatím nemáme vytypovaného nikoho dalšího. Potřebujeme ale ještě jednoho útočníka a jednoho obránce,“ pokračuje sportovní ředitel Brňanů. O příchodu staronového brankáře Davida Gally se vědělo už dříve.

Dnes čeká zelenobílé první ostrý zápas sezony. V rámci prvního kola Ondrášovka Cupu narazí svěřenci nového trenéra Mária Rossiho, který v pozici hlavního kouče nahradil právě Danihelku, na divizní Rousínov. „O sestavě jasno mám. Pohár je pro nás důležitý a chceme postoupit,“ říká Rossi, jenž na pozici lodivoda seniorského týmu debutuje.

Do začátku MSFL zbývá ještě čtrnáct dní. V tomto období se budou šéfové Dosty snažit mužstvo dál posilovat. „Po poháru zhodnotíme situaci a uvidíme jaké jsou možnosti. Budeme to řešit na pondělní poradě,“ dodává Danihelka.

Fotbalový klub z Bystrce prošel v týdnu ještě jednou změnou – přechodem na akciovou společnost. Nový název klubu je nyní Dosta Bytrc – Kníničky a.s. „Děláme to hlavně z toho důvodu, že to bude výhodnější z ekonomického hlediska a v účetnictví,“ uzavírá Danihelka.

Nový kouč Dosty Bystrc Rossi: Cíl musí být ten nejvyšší

Fotbalová Dosta Bystrc během letní pauzy vyměnila hlavního trenéra. Libora Danihelku střídá jeho dosavadní asistent a mládežnický kouč Mário Rossi. „Nervózní určitě nejsem. Jsem plný očekávání,“ těší se třicetiletý borec.

Jaké byly okolnosti této trenérské rošády?

Libor Danihelka neměl tolik času, protože působí i jako sportovní ředitel. Víceméně jsem trénoval tým i v průběhu minulé sezony. Trenér mi dal hodně důvěry a v podstatě mi funkci přenechal.

Jak se tým vyrovnal s odchodem střelců Váchy a Zedníčka?

Budou těžko nahraditelní. Jejich góly nás táhly. I v obraně budeme citelně oslabení, ale očekávám, že noví hráči je nahradí.

Jak hodnotíte přípravu před novou sezonou?

Pro hráče to bylo náročné. Musí chodit do práce, kde mají psychickou i fyzickou zátěž. Ale příprava byla dobrá a to mě těší.

A přípravné zápasy?

Měli jsme čtyřiadvacet hráčů a se Slováckem jsem dal šanci všem. Kádr jsem snížil na dvaadvacet hráčů a vinou zranění před Mutěnicemi na čtrnáct. Proti Židenicím jsem nebyl spokojen. Bylo dobré, že se některým ukázalo, že na třetí ligu nemají.

Vytyčil jste si předsezonní cíl?

Chceme skončit co nejlíp, třeba jako loni. To by byl fantastický úspěch. Cíl musíme mít ten nejvyšší.