Jak už bývá většinou zvykem, zápas skončil smírně. Krátce před koncem utkání pečetil výsledek na 4:4 hlavou brněnský stoper Jan Trousil. „Byl zážitek po takové době si tady zahrát, došli i lidi, kteří udělali hezkou atmosféru. Spravedlivý výsledek, ale bylo vidět, že to všichni berou vážně. Nikdo nechtěl prohrát, nebyl to sranda mač, na náš věk se hrálo naplno,“ popsal dění na trávníku útočník Milan Pacanda.

Slavného forvarda mají příznivci Zbrojovky dodnes v neutuchající oblibě a Pacanda se jim odvděčil několika povedenými akcemi, za což vyvolávali jeho jméno. „To určitě potěší. Tady jsem začínal s velkým fotbalem, velice rád vzpomínám na vyprodaná utkání, při nichž diváci vytvářeli neskutečnou atmosféra,“ poznamenal jedenačtyřicetiletý Pacanda.

Na trávníku opět těžil ze spolupráce s Petrem Švancarou, který v závěru uviděl žlutou kartu za simulování v pokutovém území. Přihrávkami je zásobovali Richard Dostálek, ale také Lambert Šmíd, Tomáš Polách nebo Pavel Zavadil.

Na hřišti se aspoň na několik minut objevili také mistři Československa, kteří zařídili jediný titul Zbrojovky z roku 1978, Josef Hron, Karel Jarůšek a Jan Kopenec. „Se mnou je to špatné, jak si vzpomenu na to, co jsem tady prožil, třese se mi hlas. Strašně rychle to uteklo,“ pravil s leskem v očích slavný útočník Kopenec.

Ve čtvrtek za Lužánkami oficiálně ukončil kariéru, dosud nastupoval v exhibicích za starou gardu Zbrojovky. „Už jsem to chtěl udělat, když jsme nedávno hráli v Miroslavi, ale Peťa (Švancara -. pozn. red.) řekl, že to musí být tady, že patřím na Zbrojovku,“ hlesl po zápase dojatý Kopenec.

Za Lužánkami začal s fotbalem v osmi letech a kromě dvou let na vojně v Dukle Praha a dvou let na sklonku kariéry v Jablonci nikde jinde nehrál. Teď už se bude na fotbal pouze dívat. „Je mi sedmdesát let, už jim kazím věkový průměr, spoluhráči můžou být moje děti. A ani dres mi už nesluší,“ culil se Kopenec, který je ovšem stále v dobré kondici. „Horší to bude zítra a pozítří,“ usmál se.

Stadion za Lužánkami ožil fotbalem po čtyřech letech, tehdy se loučil s kariérou Petr Švancara a dorazilo přes 35 tisíc fanoušků. Na čtvrteční Bitvu na Moravském poli prodal brněnský klub 6597 vstupenek, ale v sychravém počasí do ochozů dorazila tak polovina z nich. „Návštěva byla slabší, což je škoda, ale stejně to pro mě byl zážitek. Když vidím hráče jako Kopenec, Pacanda nebo Švancara, vybavují se mi vzpomínky. Cítím nostalgii, pamatuji si, jak do Lužánek mířily na fotbal davy lidí,“ povídal dlouholetý brněnský fanoušek Jan Suchý.

Za Lužánkami fandil už na počátku šedesátých let a rád by se dočkal nového stadionu. „Poprvé jsem byl snad ve čtrnácti letech. Je velká škoda, jak to teď vypadá. Doufám, že se jednou fotbal na Lužánky vrátí,“ přál si příznivec.

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 4:4
Branky: Zavadil, Dostálek, Švancara, Trousil – Janotka, Balcárek, Ordoš, Hubník.
Zbrojovka: Hron, Vlasák, Přibyl – Cihlář, Křivánek, Maléř, Zbončák, P. Siegl, Valnoha, Trousil, Kopenec, Polách, Šmíd, Pacanda, Patrik Holomek, Pavel Holomek, Švancara, Mezlík, Široký, T. Abrahám, L. Došek ml., Dostálek, Šustr, Chaloupka, Polák, Jarůšek, Kobylka, Zavadil, Zúbek. Trenér Karol Dobiaš.
Olomouc: Vaniak, Lovásik – Heinz, M. Hubník, Mucha, Machala, Vyskočil, Ordoš, Kobylík, Balcárek, Látal, Janotka, Sedláček, Škerle, Kotůlek, Kovář, Kučerňák. Trenér Petr Uličný.