Na podzim se to Brňanům povedlo. Východočechy doma porazili 3:0. „Jedeme tam s pokorou, ale chceme brát tři body. Loňské utkání jsme zvládli, i když to nebylo jednoduché. Věřím, že s naší kvalitou soupeře přehrajeme a vytvoříme si příležitosti ke skórování,“ uvedl brněnský snajpr Lukáš Magera. 

Právě on Zbrojovku na podzim táhl svými brankami a gólově se mu dařilo také v přípravě, když si připsal pětici přesných zásahů. „Jsem rád, že jsem to období zvládl i fyzicky. Tréninky byly náročné, avšak myslím, že tým udělal velký pokrok. Když v létě přišlo víc nových kluků, viděl jsem u nás nesehranost,“ zavzpomínal pětatřicetiletý kanonýr.

V zimě naopak brněnská kabina kromě navrátilců z hostování přivítala jen obránce Juraje Kotulu a ofenzivního záložníka Šimona Šumberu. „Doplnění kádru hodnotím kladně. Noví hráči přispěli do mužstva svoji kvalitou. Věřím, že je tým připravený bojovat o ty nejvyšší příčky,“ vyhlásil kapitán Magera. 

Zatím jsou ovšem Brňané s třiadvaceti body až sedmí. Soupeři z Chrudimi pak na podzim posbírali jen čtrnáct bodů a v šestnáctičlenné tabulce jsou třetí od konce. „Po sportovní stránce jsme na podzim nepropadli. Ke spokojenosti nám ale schází několik bodů navíc. Jasným cílem je udržet se v soutěži i pro další ročník,“ sdělil pro klubový web předseda Chrudimi Tomáš Linhart. 

To hosté jdou do jarních klání s opačnými ambicemi. „Všichni víme, co musíme pro postup udělat. Věřím, že kádr je dostatečně silný, aby to zvládl. V Chrudimi nás nečeká ideální terén. Soupeř bude hrát hodně defenzivně. Chystáme se na bojovné utkání a souboje o každý balon,“ okomentoval nadcházející klání trenér Brňanů Pavel Šustr. 

S dobýváním počítá také Magera. „Většina soupeřů proti nám hraje na brejky ze zabezpečené obrany. Na podzim jsme protiútoky nezachycovali a dostali z nich zbytečné branky. V přípravě jsme se na ně zaměřili. Musíme do zápasu dát bojovnost a nasazení. Pak utkání zvládneme,“ sdělil forvard. 

V sobotu se nicméně Brňané musí obejít bez jistoty vzadu. Do zápasu nezasáhne zkušený stoper Petr Pavlík, který si na začátku února zlomil lýtkovou kost. „Chybí mi nejen proto, že nemám s kým být na pokoji, ale i v šatně a na tréninku. Teď jeho místo musí zaujmout někdo jiný. Snad se dá Pavlas co nejdřív do kupy a vrátí se zpátky,“ přál si Magera.

Urostlý útočník v sobotu načne svůj druhý brněnský půlrok. Na Moravu přišel v létě z Mladé Boleslavi. „V Brně se moc líbí mně i rodině. Jsme tu velmi spokojení a přemýšlíme, jestli tady nebudeme bydlet. Podmínky v klubu jsou na druhou ligu nadstandardní. V Boleslavi to bylo stejné,“ ocenil jihomoravské město Magera.

JAROSLAV GALBA